Marriage Guide online

Tetovaný snubní prstýnky, důkaz lásky nejen pro rebely

Text: Lucie Holásková

Většina žen se na svatebním obřadu těší nejvíce na to (kromě toho, až si večer sundá lodičky), že se jí konečně na ruce bude vyjímat snubní prstýnek. Přestože jich existuje nepřeberné množství, některé páry se přiklání k trvalejší variantě a nechávají si prstýnky vytetovat.

Tetovaný snubní prstýnky, důkaz lásky nejen pro rebely
Foto: pinterest

K tomuto rozhodnutí vás může vést touha po originalitě, alergie na kovy, strach, že prstýnek ztratíte, zaměstnání, kde nemůžete nosit šperky, osobitý styl, nebo to prostě jen chcete udělat jinak, než je tradice. Páry, které nejsou na cennosti, nehodlají do prstýnků investovat jmění, když je tu vždycky riziko, že ho ztratí.

I když je tetování spojováno s některými hudebními žánry a módními styly, rozhodně není pravidlem, že si prstýnky nechávají tetovat jenom metalisti – máte obrovskou škálu možností, jak své prstýnky pojmout!

Vybrat prstýnek není vůbec snadné ani normálně, natož k vytetování. Naštěstí se nabízí k výběru velké množství variant. Můžete se držet skutečnosti a nechat si zvěčnit věrný obrys prstýnku i s kamínky a rytinami, nebo jít naopak cestou jednoduchosti a zvolit jenom vlnovku, kudrlinku. Další možností je tenká či silnější linie. Můžete se rozhodnout mezi něžným nebo výraznějším vzhledem, který bude prstýnek budit. Kdo rád historii nebo skrytou symboliku, co takhle se přiklonit k aztéckým, keltským nebo jiným vzorům? Abyste netroškařili, můžete si dát vytvořit motiv přes větší část prsteníčku, anebo se na prsty vůbec neomezovat a místo prstýnku zkrátka vymyslet celé plnohodnotné tetování založené na něčem, co vám bude připomínat váš vztah, milovaného partnera, vaši svatební kytici, nebo spojovací tetování – druhou polovinu srdce může mít na těle manžel/ka.

Důležité je v tomto ohledu zvážit rizika, ne každý si může dovolit mít potetované ruce, například při práci s klienty, v reprezentativních funkcích a podobně. Dejte si proto pozor, abyste nakonec svůj originální šperk nemuseli jiným šperkem zakrývat. Důležité, leč neradostné, je i nebezpečí rozvodu. Kdyby k němu došlo, nebudete litovat, že místo, které by jednou mohlo patřit prstenu od jiné osoby, bude navždycky nést tetování z prvního sňatku?

Díkybohu žijeme v době, kdy tetování na viditelných částech těla už dávno není znamením kriminálníků, takže pokud s partnerem oba víte, že byste kovové prstýnky někam zašantročili, váš styl tetováním odpovídá a nenecháte se rozhodit bědováním babiček a tetiček na svatbě, pak není důvod se rozpakovat – manželství má být na celý život, proč ho nenakreslit do kůže.

 
 

Přečtěte si více