Marriage Guide online

Neudělejte tyto 3 základní chyby při výběru snubních prstenů

Text: Brilas

PR text Zasnoubeni a svatba na obzoru? Gratulujeme! Mezi věci, které budete muset ještě před veselkou zařídit, patří pravděpodobně i snubní prsteny. Vyvarujte se notoricky opakovaných přešlapů snoubenců, abyste si výběr i následné nošení vašich symbolických kroužků užili naplno.

Začněte včas

Jeden z nejčastějších problémů, který nastává. Ušetřete sobě i svému dodavateli bezesné noci a vrhněte se na výběr „snubáčků“ včas. Ideálně alespoň dva měsíce před termínem svatby. Raději ať leží pár týdnů doma v krabičce, než abyste se museli modlit, zda se vše vůbec stihne.

  • Tip: pokud už jste pod tlakem, nevěšte hlavu. Můžete zkusit expresní modely ze zlata, oceli či titanu. Skvostné designy v precizním zpracování vyřeší de facto každou situaci, kdy času není nazbyt.

Měřte pečlivě

Ano, na velikosti zaleží. Prsten musí sedět, ale to pro každého znamená trochu něco jiného. Doporučujeme tedy pečlivě zkoušet. Užitečné jsou zajisté měřící kroužky, ale ideální je zavítat na nejbližší prodejnu vašeho klenotníka, kde vaše ruce „řádně proklepnou“ v kontextu zvoleného modelu. Pečlivost při výběru velikosti je skvělou prevencí budoucích nákladů a ztráty šperku.

Měřící kroužky pro volbu správné velikosti snubních prstenů
Měřící kroužky pro volbu správné velikosti snubních prstenů | Foto: Brilas
  • Tip: do finální volby velikosti promítněte drobnou rezervu. Obzvláště u modelů, které jsou obtížně upravitelné.

Žádejte sortiment a nadstandardní záruky

Pečlivě zvažte volbu materiálu vašich prstenů. V nabídce potenciálního dodavatele by jich ideálně mělo být více. Neváhejte je kombinovat, ať z estetických, praktických či ekonomických důvodů. Ptejte se taktéž na nadstandardní záruky (např. nevypadnutí kamenů či mechanická poškození), které zvyšují jistotu dobré investice.

  • Tip: záruku na nevypadnutí kamenů požadujte zejména u moderních celokamenových dámských modelů, které jsou na kvalitu zpracování velmi choulostivé.
Snubní prsteny slunce white
Snubní prsteny slunce white | Foto: Brilas
Snubní prsteny kometa white
Snubní prsteny kometa white | Foto: Brilas
Snubní prsteny greta white
Snubní prsteny greta white | Foto: Brilas
 
 

Přečtěte si více