Marriage Guide online

Vyberte ten pravý zásnubní prsten

PR text Chystáte se pokleknout před vaší drahou polovičkou a požádat ji o ruku? Výběr správného prstenu je velká věc. Volte proto takový šperk, který podle vás nejlépe vystihuje city k vaší milé. Co všechno tedy výběr ovlivňuje? Důležitá je velikost, materiál, způsob zdobení a cena.

Vyberte ten pravý zásnubní prsten

Na velikosti záleží

Nejlepší varianta pro zjištění správné velikosti je, pokud má vaše partnerka prsteny, které často hledá. Tajně tak můžete prstýnek vzít k zlatníkovi. V případě, že partnerka své šperky téměř nedá z ruky, musíte být trochu kreativnější. Najděte si nějakou dobrou záminku, při které vám své prstýnky podá (můžete ji třeba překvapit voňavou koupelí). V nestřeženém okamžiku prstýnek obkreslete z vnitřku i vnějšku. S vaším nákresem můžete také vyrazit za zlatníkem.

Zlatník pak, ať už podle nákresu nebo podle prstenu, najde nejbližší velikost. Váháte-li mezi dvěma velikostmi, vyberte tu větší. Pokud prstýnek vaší budoucí snoubence nebude sedět, dá se upravit jeho velikost. Lépe se ale zmenšuje. Se zvětšováním je to o poznání složitější. Případně se dá vyměnit za jiný.

Prohledejte šperkovnici

Abyste zjistili, z jakého materiálu máte prstýnek vybrat, odpozorujte, jaké šperky vlastně vaše partnerka vyhledává. Zásnubní prsteny se nejčastěji vyrábí ze zlata. Pokud však zjistíte, že vaši milou lákají spíše stříbrné tóny, sáhněte po stříbře, případně po bílém zlatu či platině. S materiály neexperimentujte a respektujte vámi zjištěné preference. Zvýšíte tím pravděpodobnost, že bude partnerka zásnubní prsten nosit raději a častěji.

Vybráním materiálu stále nemáte vyhráno. Další na řadě je jeho zdobení. Do prstenu se zasazují nejčastěji brilianty, diamanty, zirkony či barevné drahokamy. Briliant je z nich nejdražší, vzhledem k jeho nejvyšší trvanlivosti a celoživotní hodnotě. Diamant je nezničitelný a nevadí mu kontakt s kyselým prostředím. Oproti tomu zirkon, jakožto levnější náhražka diamantu, není úplně trvanlivá volba. Časem ztrácí lesk a nemá rád kyselé prostředí, slanou vodu ani čistící prostředky.

Pokud i po důkladném prozkoumání stylu vaší partnerky stále netušíte, co se jí vlastně líbí, zkuste oslovit její kamarádku. Žena se ve vkusu vaší drahé polovičky vyzná o něco lépe a ráda vám pomůže pro ni vybrat ten ideální prsten.

Cenová dostupnost

Ne vždy jsou nejdražší možnosti ty nejvhodnější. Padne-li vám ale do oka prstýnek, který je mimo váš původně plánovaný rozpočet, zvažte, zda by vám mohla pomoci půjčka na účet. Projděte si její podmínky a poté se rozhodněte, jestli chcete investovat do vašeho favorita, nebo raději zvolíte nějaký z cenově dostupnější kategorie.

 
 

Přečtěte si více