Marriage Guide online

Odkud se vzaly svatební prstýnky

Text: Pavla Růžičková

Výjimečný den, který patří jenom vám a vašemu vyvolenému. Svatební den, kdy se z Ty a Já stává ono slavnostní My. Svatba, to jsou jedinečné okamžiky, po kterých touží asi každá žena. Levý prsteníček, na který navléknete snubní prsten, patří k srdci. Snubní prstýnky jsou symbolem pro oficiální zpečetění vaší lásky. Jde o tradici s pevnými kořeny ve starověkém Egyptě, a odtud pochází i zvyk nosit snubní prsten na levém prsteníčku. Tamní lidé věřili, že žíla na levém prsteníčku je propojena se srdcem. Prsteníček se stal symbolickým místem pro zaslíbení. V Evropě se snubní prsteny prosadily během 19. století. A tento krásný zvyk je dodržován do dnes.

Odkud se vzaly svatební prstýnky
Foto: Petr Pělucha

Zlato, stříbro a chirurgická ocel

Materiály pro výrobu snubních prstýnků musejí být trvanlivé. Kroužky lásky vám přece mají vydržet pěknou řadu let, tedy celý život. Mezi vyhledávané materiály tedy patří žluté, červené a bílé zlato, někdy i stříbro a jejich kombinace. V poslední době se na scénu dostala i chirurgická ocel. Pokud vás nelákají drahé kovy, klidně zvolte možnost této alternativy. Jde o plnohodnotnou materiálovou variantu pro svatební prsten. I u prstýnků z chirurgické oceli můžete vybírat modely se vsazenými kamínky a drahokamy nebo s rytinami. Designových a velmi originálních řešení je v dnešní době opravdu nepřeberné množství.

Kamenný obchod nebo E-shop

Pokud preferujete zlato, nakupujte u odborníků a přesvědčte se, zda jde skutečně o zlaté prstýnky. Ryzost materiálu poznáte tak podle punce. Praktickou výhodou zlata je, že se dá snadno čistit. Slabinou je fakt, že zlato nepatří zrovna mezi nejtvrdší kovy a proto jej můžete při troše nešikovnosti odřít. Internetové obchody nám vešly do života a hojně je používáme. Je to příjemné, moci nakupovat v klidu a pohodě domova. Snubní prsteny na e-shopu najdete včetně manuálu na to, jak vybrat jejich správnou velikost. Velikost je také možné vyměnit. Speciálně u výběru prstenů se z online nakupování stává méně praktická varianta oproti návštěvě kamenného obchodu.

Když se rozhodnete zkoušet

Proto je často jednodušší zajít do klenotnictví, prstýnky si prohlédnout naživo a rovnou i vyzkoušet. Nejde pouze o velikost. Kroužek vám musí sice sedět velikostí, musí vám být příjemný i na pokožce prstu. Pocit je důležitý a i při zvolení správné velikosti se s vybraným prstýnkem můžete cítit opravdu nesvá. V obchodě si můžete vyzkoušet více prstenů a vybrat pro sebe a partnera ty správné. Pak můžete spokojeně odejít domů i se svými vytouženými prstýnky. Jde o komfort, který vám online nákup poskytnout nedokáže. Vybírat prstýnky společně může být romantické předsvatební rande.

Rytiny a texty lásky

Do vámi vybraných prstýnků si pak na zakázku můžete nechat vyrýt datum uzavření vašeho sňatku, vaše jména nebo cokoliv jiného. Může jít i o kratší motto, které má pro vás pro oba osobní význam. Vnitřní rytina tak představuje velmi romantický způsob, jak dát najevo svému milovanému protějšku, jak moc jej máte rádi a udělat z vašeho snubního prstenu opravdu jedinečný a originální kousek. Stačí i slovo, nebo slovní spojení, cokoliv, co má pro vás velmi osobní význam. Symbolika vašeho snubního prstenu tak nabude na významu a na své intenzitě. Symbolika pak bude opravdu originální a jedinečná.

Inspirujte se na weddinshop.cz

 
 

Přečtěte si více