Marriage Guide online

Zásnubní prsten - Briliant nebo zirkon

Text: Michaela Vadová

PR text Překrásný zásnubní prsten, je to pravý briliant? Jakou odpověď bude dávat vaše snoubenka nadšeným rozněžnělým kamarádkám a ostatním zvědavcům je na vás. Než se rozhodnete, jestli zvolit zirkon nebo pravý briliant – podívejte se na následující informace. Pokud se bojíte propastného cenového rozdílu, možná vás překvapíme…

Zásnubní prsten - Briliant nebo zirkon
Foto: Lukáš Rýdl

Seznamte se s brilianty

Brilianty čili broušené diamanty ve světě právem patří k exkluzivnímu zboží. Možná máte pojem briliantu spojený s cenově nedosažitelnou záležitostí, ale není tomu tak. Cena zásnubního prstenu se zirkonem a s briliantem nemusí být zásadně rozdílná.

Investice, která neztrácí hodnotu

Briliant patří mezi žádané drahé kameny, které neztrácí na hodnotě. Není divu, že brilianty jsou častou a oblíbenou investicí do budoucna. Brilianty jsou jistou investicí a tak mohou vhodně symbolizovat i jistou investici do budoucnosti vašeho vztahu.

Mechanické vlastnosti

Pokud se rozhodnete vybrat své snoubence briliantový prsten, možná přijdou ke slovu obavy, co se týče jeho vlastností. Věřte, že kromě nezaměnitelné krásy, zářivosti a lesku můžete počítat také s vynikajícími mechanickými vlastnostmi. Při běžném používání se vůbec nemusíte bát, že drahý kámen poškodíte nebo zničíte. Vždyť diamant je velice odolný a patří k nejtvrdším nerostům na světě.

Na velikosti (ne)záleží

Briliant odráží světlo specifickým způsobem, takže odborník na první pohled pozná, že se jedná právě o tento drahý kámen. Nicméně základní pravidlo zní: i malý briliant prozáří zásnubní šperk. Proto kámen zásnubního prstenu nemusí být příliš výrazný svou velikostí. Platí, že kvalita dokáže převýšit kvantitu. Způsob, jakým broušený diamant odráží světlo, hraje barvami a jiskří je naprosto jedinečný a nenahraditelný jakýmkoliv jiným kamenem.

Ať už vyberete lesklý, matný, žlutě zlatavý nebo bílý kov, překrásně broušený diamant čili briliant mu dodá na jedinečnosti, výjimečnosti. Odměnou za dlouhé chvíle strávené vybíráním a rozhodování vám bude radost a nadšení v očích vaší partnerky…

 
 

Přečtěte si více