Marriage Guide online

Perly na svatbu ano nebo ne?

Text: Denisa Holanová

Perly jsou dokonale nadčasovým šperkem. Na svatbách ale zase tak často vidět nejsou. Proč tomu tak je a váháte, jestli si máte oblíbený náhrdelník na svůj velký den vzít?

Perly na svatbu ano nebo ne?Zobrazit galerii (2)
Foto: pixabay.com

Máte si perly vzít?

Perly jsou krásným a elegantním doplňkem vhodným na jakoukoli příležitost. Jsou velmi cenné, proto často získávají status rodinného šperku předávaného z matky na dceru. Na hodnotě v čase i nabývají. Vypadají proto jako naprosto ideální šperk na svatbu.

Tak často se s nimi ale nesetkáte. Legendy totiž praví, že nevěsta by perly na sobě při svatebním dni mít neměla. Údajně totiž přinášejí neštěstí, jelikož svým tvarem připomínají slzy. Nejedna snoubenka zaváhá, milovnice perel se však shodují: Pověra platí na pravé perly.

Pokud jste pověrčivá, na přírodní perle netrváte a chcete se ozdobit touto nádherou, rozhodně můžete sáhnout po imitaci. Ty současné jsou více než zdařilé a často na první pohled nemáte šanci poznat, jestli se jedná o výtvor přírody nebo o napodobeninu. Navíc v porovnání s přírodními perlami u bižuterie ušetříte.

Pravé perly na svatbu

Máte podobné rodinné dědictví doma, víte, že se o pravé perly jedná a chcete je ve velký den vynosit? Směle do toho. Nikdo vám totiž nemůže diktovat, čemu máte věřit. Pakliže po perlách toužíte, rozhodně si je vezměte.

Každá žena s nimi působí něžně, romanticky a jako pravá dáma. Proti etiketě se nikterak neprohřešíte ani v okamžiku, kdy jste na svatbu pozvaná jako host a sáhnete po perlách. Důležité je, aby ladily s vaší osobností. Pokud zvolíte barevné perly, slaďte je samozřejmě zároveň i s barvou šatů. U bílých perel si tolik hlavu lámat nemusíte, jsou vhodné prakticky ke všemu.

Pravé perly jsou okouzlujícím svatebním doplňkem
Pravé perly jsou okouzlujícím svatebním doplňkem | Foto: pixabay.com

A pozor, perly ve spojení se svatbami jsou také skvělým dárkem.

Stráví-li spolu dvojice 30 let ve svazku, označuje se toto výročí jako perlová svatba. A čím jiným dámu při této významné příležitosti potěšit než právě perlami?

 
 

Přečtěte si více