Marriage Guide online

Personalizované snubní prsteny: S otiskem prstů i polohou planet

Text: Alena Klimková

Novomanželé, kteří si dali svatební slib, zpravidla nosí snubní prsteny na svém levém prsteníčku po celý život. Pokud chcete, aby byl váš snubní prsten opravdu jedinečný, nepřemýšlejte pouze nad jeho zdobením či materiálem, ze kterého bude vyroben. Vtiskněte do svého prstenu také něco jedinečného, co vás bude s partnerem navždy spojovat.

Personalizované snubní prsteny: S otiskem prstů i polohou planetZobrazit galerii (5)
Foto: Unsplash.com

Právě z toho důvodu se budoucí nevěsty a ženichové v rámci předsvatebních příprav poohlížejí po personalizovaných snubních prstenech. Přejí si tak, aby součástí těchto snubních prstenů, které si nechávají vyrábět na míru, byla jistá personalizace. Personalizace na snubním prstenu má přitom spoustu podob. Nemusíte si pouze do vnitřní části prstenu nechat vyrýt vaše nebo partnerovy iniciály, váš personalizovaný snubní prsten může být ještě originálnější. Které personalizované prvky jsou tedy momentálně nejvíc trendy?

Snubní prsteny s otiskem prstů

Personalizované snubní prsteny: S otiskem prstů i polohou planet
Foto: Etsy.com

Vyrytí iniciálu na vnitřní část prstenu je klasikou, která nikoho nepřekvapí. Jestli rádi sledujete nejnovější trendy, vsaďte tentokrát na snubní prsteny s otiskem prstů. Otisk svého prstu můžete propůjčit vnitřní i vnější straně snubního prstenu. A to díky technologii počítačového rytí, která v drahém kovu věrohodně zkopíruje prstové papily.

TIP: Snubní prsteny, do kterých s partnerem zaznamenáte své otisky prstů, jsou opravdu nadčasovým šperkem. Nenechávejte si však nikdy na prsteníčku šperk se svým otiskem. Otisky prstů věnujte s partnerem jeden druhému. Dojde tak k vašemu symbolickému propojení.

Prsteny zobrazující polohu planet v den svatby

Personalizované snubní prsteny: S otiskem prstů i polohou planet
Foto: Etsy.com

Mezi manželi jsou velkým trendem také snubní prsteny, které vycházejí z astrologie. Do prstenů z drahého kovu jsou totiž zasazeny zirkony či brilianty, které zobrazují pozici planet nebo také hvězdnou konstelaci v den svatby. Snubní prsten s drahokamy je v tomto případě především dámskou verzí. Pozici planet totiž mohou v prstenu symbolizovat pouze provrtané otvory nebo vyryté souřadnice. Právě tomuto typu snubního prstenu dávají přednost zase muži.

Gravírovaný text

Do vnitřní části snubního prstenu si snoubenci nechávají nejraději vyrývat text. Klasikou, která může zdobit i váš snubní prsten, jsou iniciály partnera. Co dalšího může váš personalizovaný prsten na své vnitřní straně obsahovat?

 • Datum svatby
 • Jméno partnera (může být vyryto také na vnější straně prstenu)
 • Jméno partnera a datum svatby
 • Datum seznámí
 • Datum a místo seznámení
Personalizované snubní prsteny: S otiskem prstů i polohou planet
Foto: Pinterest.com

Jak personalizovanému snubnímu prstenu dodat ještě víc emocí? Například před jméno svého partnera a datum svatby si nechte vyrýt ještě speciální symbol. Velmi oblíbený je symbol srdce nebo symbol ležaté osmičky coby nekonečna. Výrobci prstenů rovněž nabízí, že vám jméno a datum svatby do prstenu vyryjí dle vlastnoručního písma partnera (nebo na základě vybraného fontu, který jim dodáte). Velmi oblíbený je rovněž tep srdce vašeho partnera, který si necháte vyrýt na vnější stranu snubní prstenu.

TIP: Nádherně vypadá například hladký snubní prsten, jehož vnější část zdobí otisk prstu partnera a v jehož vnitřní části najdete vyryté jméno partnera a datum svatby.

Citáty na snubní prsteny

Personalizované snubní prsteny: S otiskem prstů i polohou planet
Foto: Pinterest.com

Při výběru textu, který bude vyrytý na vnitřní část prstenu, si nastávající manželé vybírají také citáty, které jsou jim velmi blízké. Jde například o citáty z Bible nebo krátký úryvek z jejich oblíbené písničky. Které texty a citáty vypadají na vnitřní části prstenu opravdu nádherně?

 • Miluji život, protože mi dal tebe.
 • Já + Ty = My
 • (Datum) začíná náš příběh.
 • Ty a já, jen my dva. (You & Me, Just Us Two)
 • Jdi s tím, kdo tě má rád.
 • Co Bůh spojil, ať člověk nerozlučuje.
 • Kamkoliv půjdeš, půjdu s tebou.
 • Mému manželovi. / Mé manželce.
 • Dnes, zítra, navždy.

TIP: Do vnitřní části snubního prstenu si můžete nechat vyrýt také nápis v morseovce nebo notový zápis písně, která vás s partnerem spojuje.

Personalizované prsteny mají zvláštní kouzlo

Určitě s námi budete souhlasit s tím, že personalizace povyšuje „obyčejný“ snubní prsten na něco výjimečného. Díky ní totiž vytvoříte zcela jedinečný snubní prsten, který na nikom jiném neuvidíte.

Ať už se rozhodnete pro vyrytí svých iniciál, data svatby, otisků prstů nebo speciálního citátu či symbolu, tento přístup zajišťuje, že váš svatební šperk bude zcela originální. Když do snubního prstenu vložíte společně se svým partnerem něco ze svého vlastního já, necháte tak vzniknout šperk, který pro vás bude mít po celý váš život velmi zvláštní význam.

 
 

Přečtěte si více