Marriage Guide online

Snubní prsteny z tantalu

Text: Michaela Vadová

PR text Zlatnictví INVENCIE připravuje snubní prstýnky z naprosto unikátního, netradičního materiálu. Pro fajnšmekry, kteří nechtějí tradiční kovy, které na prsteníčcích nosí všichni, se rýsuje nová varianta.

Snubní prstýnky existují v mnoha tradičních, lehce fádních i v naprosto neobvyklých provedeních. Dosud známe fantastickou kombinaci šedivého titanu se zlatem. Vytvořený kontrast dodává šperku jedinečnou dynamiku. Právě různost odstínů kovů dovedla inspiraci designérů až ke kovu, který se jmenuje TANTAL. Prsteny s tantalem jsou jedinečné a jedinečné snubní prsteny jsou tím pravým symbolem jedinečnosti lásky.

Tantal

Tantal patří do skupiny vzácných kovů. Mezi jeho charakteristické vlastnosti patří vysoká tvrdost, lesk a tmavá až modrošedá barva. Tento kov je naprosto vhodný pro alergiky. Své pojmenování získal podle mytologického krále Tantala jako přenesené vyjádření jeho základní vlastnosti – chemické netečnosti a vysoké odolnosti. Tantal se řadí k mimořádně obtížně zpracovatelným kovům a patří do skupiny těžkých kovů – pro srovnání je čtyřikrát těžší, než titan – váha je zhruba srovnatelná s platinou.

Tantalové prsteny

Náročné zpracování vzácného kovu, který je tvrdší, než platina, ještě přidává prstenům na jedinečnosti. Prsteny z tantalu zkrátka nemá jen tak někdo. Zajisté tantalové prsteny nevytlačí stálice, jako jsou zlato a bílé zlato, titan nebo palladium. Prsteny působí unikátně až exoticky a opravdu povedená je kombinace charakteristické tmavě šedivé barvy kovu se zmiňovaným zlatem. Se zlatem je porovnatelná i cena, která roste také díky opravdu náročnému zpracování kovu.

Snubní prsteny

Snubní prsteny jsou od starověku symbolem lásky. V současnosti páry hledají takové prsteny, které by vystihly jejich vztah, a přitom nabídly nadčasový design. Nezapomeňte, že snubní prsten budete nosit každý den a musí být vyroben z odolného materiálu. Jeho tvar by měl být především praktický a příjemně nositelný. Vkusný design je zárukou nadčasovosti prstenu, který budete nosit na ruce po příští desítky let.

 
 
Snubní prsteny z tantaluSnubní prsteny z tantalu

Přečtěte si více