Marriage Guide online

Vánoční zásnuby a zásnubní prsteny

Text: Lucie Holásková

V dnešním článku se budeme věnovat speciálně blížícímu se období – tedy Vánocům. V tomto období se sice nekoná příliš mnoho svateb, avšak žádostmi o ruku se to jen hemží! Vánoce jsou totiž snad nejoblíbenějším svátkem, který se v posledních letech využívá k příležitosti zasnoubení se.

Proč jsou zásnuby na Vánoce oblíbené?

Vánoce odjakživa představují svátky klidu a míru. Také jde o rodinné svátky, které se slaví v rodinném kruhu a navštěvují se blízcí příbuzní. A s rodinou úzce souvisí také láska. Ono takové zásnuby jsou totiž symbolem toho, že se dva zamilovaní lidé rozhodli vytvořit novou rodinu. A to bez ohledu na to, zda chtějí děti, nebo ne. Sňatkem – manželstvím, vzniká nová samostatná jednotka, nová rodina.

Zejména z těchto důvodu se pak vánoční čas stal oblíbeným pro zasnoubení se. Prstýnek v krabičce, který je často zabalen do více větších krabic, nebo schován ve větvích vánočního stromečku místo ozdoby, je tím nejkrásnějším vánočním dárkem. Žádost pak často probíhá i před dalšími členy rodiny (pokud už nežijete samostatně a neslavíte Vánoce ve své vlastní domácnosti). Navíc magické kouzlo Vánoc, vůně cukroví, kapra a bramborového salátu, krásné osvětlení a dekorace a zvuková kulisa v podobě koled, jakoby jen umocňovali tento krásný okamžik. A ačkoliv je za okny mráz, žádost o ruku na Vánoce zahřeje všechny přítomné u srdíčka – hlavně pak budoucí nevěstu!

Vyberte to pravé!

Tedy přesněji řečeno – je také důležité, abyste vybrali vhodný zásnubní prsten. Nejde jen o obyčejný vánoční dárek, nýbrž o zásnubní prsten! A ten prostě musí být tak krásný, že ještě víc podtrhne ten okamžik překvapení, kdy muž klečí před svou vyvolenou a žádá ji, aby s ním zestárla..

Samozřejmě záleží hodně na osobním vkusu. Tedy na tom, co se líbí vám pánové. Ale také na tom, co má ráda vaše partnerka. Můžete si nechat poradit od prodavaček, od rodiny, či od přítelčiných kamarádek. Ale vy jste ten, kdo ji zná nejlépe a ví, co má vaše přítelkyně ráda. Trochu inspirace vám však přineseme i my!

Výběr zásnubního prstenu tip 1.

Vánoční zásnuby a zásnubní prsteny
Foto: Niessing, zásnubní prsten Princess, 18kt růžové zlato, briliant 0,16ct

Klasickým a decentním zásnubním prstenem je prsten s menším kamínkem. Jedná se o jednoduchý kroužek, který může být vyroben z různých druhů zlata. Materiál je tedy vhodné vybírat i podle toho, jaké barevné provedení se vám k partnerce zdá být to nejvhodnější. Kamínek je pak většinou kulatého, či hranatého tvaru, téměř průhledné barvy.

Více informací o modelu Princess a ceně prstenu

Výběr zásnubního prstenu č. 2

Vánoční zásnuby a zásnubní prsteny
Foto: infinity by HALADA

Trošku výraznější variantou je pak zásnubní prstýnek s tlustým kroužkem a s kamínkem uprostřed. Tento prstýnek působí nepřehlédnutelným dojmem a potěší každou ženu, která si nepotrpí na decentní provedení šperků. Nebo také udělá radost těm ženám, které převážně běžně nosí tlustější prsteny z chirurgické oceli.

Více informací o modelu Infinity a jeho ceně

Výběr zásnubního prstenu č. 3

Vánoční zásnuby a zásnubní prsteny
Foto: Halada - Windsor

Pokud máte pocit, že vaše partnerka jde nerada s davem a má ráda odlišné věci, je tato varianta zásnubního prstýnku ta pravá pro vás. Jde o prstýnek, který tloušťkou své obroučky patří někam mezi kategorii 1 a 2. Tedy jeho obroučka není ani tenká, ani silná. Avšak tento prsten v sobě nese vsazený modrý kámen, čímž se zcela odlišuje od podoby klasických zásnubních prstenů. Kámen je navíc zdoben více menšími čirými kamínky a není tak pouze vsazen do čtyř klasických „pacek“. Vyjádříte tím, ž vaše budoucí žena je pro vás zcela vyjímečná a odlišná od všech žen světa.

Více informací o modelu Windsor a jeho ceně

Výběr zásnubního prstenu č. 4

Vánoční zásnuby a zásnubní prsteny
Foto: Halada - Twist

Poslední variací je spojení klasického zásnubního prstenu a moderních tvarů. Jde tedy o prstýnky s tenkou obroučkou a čirým kamenem uprostřed. Avšak obroučka prstenu je provedena do různého zakřivení. Tedy netvoří klasický kroužek. Tento prstýnek působí velice „vzdušně a pohyblivě“ a je určitě vhodný pro ty ženy, které mají rády pohyb, změnu a neustálé dění.

Více informací o modelu Twist a jeho ceně

Kde vybrat pravý zásnubní prsten?

Vánoční zásnuby a zásnubní prsteny

Takové krásné prsteny nabízí například firma Marry me by HALADA. Tato firma nabízí zásnubní, ale také snubní prsteny a sídlí v Praze. Veškeré nabízené prsteny vyhotovují ve více provedeních – žluté, bílé a růžové zlato, či platina. S výběrem vám vždy ochotně poradí milý personál prodejny a při registraci na jejich stránkách, se můžete zúčastnit i zajímavých soutěží pro zamilované.

 
 

Přečtěte si více