Marriage Guide online

Deník nevěsty - reakce rodiny a přátel - díl 2

Text: Lucie Mendlová foto Lucie Mendlová

Naše rodiny jsou jednoduše skvělé a jsou pro mě jasným vzorem. Oba máme to štěstí, že pocházíme z rodin, kde jsou rodiče i po 28 letech spolu, vzájemně se respektují a hlavně se mají stále rádi. A nás, svoje děti, prostě zbožňují.

Deník nevěsty - reakce rodiny a přátel - díl 2

Jakmile jsem se tedy vzpamatovala z prvotních mrákot, byla to právě mamka s taťkou, komu jsem volala. Byli opravdu vtipní, protože oba reagovali úplně stejně: nejdříve ticho a pak „prosim?“. Mamka se ještě v telefonu děsila, že pokud bude svatba v létě, zkazí se dortíky a podobně. Myslím, že v té chvíli byla stále v šoku, ale svou logiku to mělo. Taťka zrovna nebyl doma, a když mu mamka po příchodu vyřizovala, ať mi zavolá, myslel si, že si od něj chceme půjčit detektor kovu. Jak ho to napadlo, nevím. Každopádně měli moc velkou radost a hned začali plánovat. Když se pak večer za námi (a za prstýnkem) přijeli podívat, bylo vidět, že svatba byla celonedělním tématem. Naši nám vyjádřili velkou podporu a nabídli všemožnou pomoc, které si moc vážíme. A na stejné reakce jsme se mohli těšit i od ostatních příbuzných.

Rodiče mého přítele to věděli předem, což jsem zas netušila já, takže když na mě „budoucí tchán“ při obědě vytasil otázku „tak jak proběhla žádost?“, zakuckala jsem se a začala se smát. Předtím jsem si totiž v duchu připravovala, jak jim to oznámíme, a proto mě tato přímá konfrontace odzbrojila.

Kamarádi byli taky bezvadní, někteří už o tom byli obeznámeni dříve a od těch ostatních jsem obdržela samé pozitivní odezvy. Až se mi to všechno zdá nějak moc idylické! Moje velmi dobrá kamarádka Šárka mi na mou novinku odepsala, že svatby budou dvě! Nakonec ale budou tři! Vypadá to na plodný rok 2014, tak nám držte palce!

Tip: Jestli si lámete hlavu nad tím, jak říct Vaším nejbližším o nadcházející veselce, není třeba se zbytečně obávat. Pokud nad výběrem Vašeho partnera nekroutili hlavou už od samého začátku, pravděpodobně z Vás budou mít velkou radost. V opačném případě se snažte zachovat chladnou hlavu, připravte rodičům vícechodové menu, vyzbrojte se argumenty, obrňte trpělivostí, nehádejte se, nasaďte milý úsměv a jste-li přesvědčeni o správnosti vašeho rozhodnutí, jděte do toho (ale až po jídle). Jsou to sice jen obecná doporučení, přesto věřím, že zafungují a dobře to dopadne!

 
 

Přečtěte si více