Marriage Guide online

Aqua svatba na „moře“ způsobů

Text: Pavla Dočkalová

Voda jako elixír. Voda všudypřítomná, osvěžující, dech beroucí. Bez ní by nebylo života, ani lásky. Milovníci blahodárné tekutiny jsou si této skutečnosti vědomi, a proto se bez vodního živlu nechtějí obejít ani v okamžiku sezdání. V umírněném slova smyslu, mluvíme o svatbách v blízkosti vody nebo na lodi, v maximalistickém pojetí jsou předmětem zájmu sňatky přímo pod vodní hladinou.

Aqua svatba na „moře“ způsobůZobrazit galerii (4)
Foto: repro: paroplavba.cz

Svatbu, jakýmkoliv způsobem spojenou s vodou, si do hledáčku dávají především vyznavači aqua sportovních disciplín, nevyjímaje profesionální a amatérské rybáře. Pakliže jsou oba snoubenci „od fochu“ a ve „vodě jako doma“, nic nebrání tomu začít s přípravami. V případě, že je „vodomil“ pouze jeden z páru, je dobré vyjednat kompromisy, aby se dobře cítil i partner „suchozemský“.

Svatba ve skafandrech či neoprenech?

Aqua svatba na „moře“ způsobů
Foto: repro: sachablue.com

Velmi úzce specializovaným oddávacím rituálem je svatba s ponorem. Ta první česká proběhla 6. září 2008 v Brně, kdy si své „ANO“ místo vyslovení, ukázali pod vodou na tabulkách, dnes již manželé Štanclovi. Přestože se nevěsta mimo zkušební generálku nikdy předtím nepotápěla, zvládla vstoupit do svazku ve čtyřmetrové hloubce. Na své bílé šaty oblékla bombu s kyslíkem, nasadila brýle i šnorchl a neváhala následovat svého budoucí manžela. Pod hladinou bazénu na ně čekal stejně připravený oddávající i matrikářka.

Podvodní manévry v bílých šatech jsou vskutku výjimečné. Pakliže se slečna rozhodne podstoupit alternativní, v případě potápění, až adrenalinový svatební počin, je z bezpečnostních důvodů pro manipulaci pod vodou příjemnější pobyt v bílém neoprenu. V případě, že se nevěsta s ženichem rozhodnou pro extrémní ponor do hloubky větší než 40 metrů, největší pohodlí patrně poskytnou specializované skafandry, které jsou k sobě svázány bílými zdobnými lany.

V neposlední řadě je třeba zdůraznit, že svatba pod vodou je naprosto individuální záležitostí, která je vhodná jen pro zcela zdravé jedince. V případě, že o ni snoubenci projeví zájem, je třeba spojit se s odborníky, kteří se agenturně na takové události specializují. Nikdy nesmí být podceněn element pojištění, který bude krýt snoubencům záda, pakliže by se přihodila nějaká nepříjemnost. Připojištění adrenalinových a extrémních sportů se věnují pouze vybrané společnosti.

Obřad na lodi

Aqua svatba na „moře“ způsobů
Foto: pexels.com

Pakliže nepatříte mezi extremisty, dožadující se adrenalinu, ale zároveň se nechcete vodní scenerie zcela vzdát, ideální variantou bude obřad na palubě. Svatba na parníku nebo plachetnici se dnes řadí mezi běžně dostupné objekty s místopisy Vltavy, Labe i tuzemských přehrad. Jisté úřední komplikace mohou nastat pouze v případě, že se hodláte plavit v mezinárodních vodách nebo hodláte kotvit ve Středomoří bez platných povolení.

Romantické prostředí lodní paluby dokáže být skvělou kulisou pro obřad, hostinu i následnou party. Svůj velký den tak lze prožít v kruhu svých přátel naprosto v soukromí, nerušeni okolím, na trase mezi kotvišti s malebnými výhledy na památky i do krajiny. Stačí si jen na mapě vybrat svou vysněnou cestu k plavení nebo vše nechat na kapitánovi a nechat se bez starosti unášet houpáním vln.

Zázemí lodi poskytne místo k požadovanému cateringu a vysoké gastronomii, stejně jako zázemí pro tanec a živou hudební produkci. Poté, co se všichni dosytosti občerství a poveselí, se mohou všichni svatebčané odebrat do osobních kajut, které jsou disponovány coby elegantní noclehy, čímž se originálně vyřeší pořadatelská otázka, zda a kam hosty po náročném dni uložit.

Na šlapadlech nebo bubble show?

Aqua svatba na „moře“ způsobů
Foto: unsplash.com

Velmi spontánní a nenucenou variantou, řadící se spíše k rustikálním svatbám v přírodě, je obřad u jezera či rybníka. Oblíbený harmonogram se opírá o bodový scénář: slib novomanželů pod provizorní slavobránou, altánkem nebo girlandovým obloukem, společný oběd ve stanu s pivními sety a následná volná zábava, spojená s dostupnou vodní atrakcí.

Tou může být retro projížďka na šlapadlech, které nevyžadují žádné extra dovednosti v řízení a manipulaci, žádoucí je pouze schopnost pořádně šlápnout do pedálů. Zaručeným zdrojem zábavy a rozvernosti je i bublinková show, vyrobená z hasičské pěny nebo foukaná pomocí mega bublifuků. Uzdu fantazie při těchto hrátkách popustí i největší puritáni.

Chcete-li být zaručeně světoví, vsaďte na módní zorbing, či jízdu na vodních skútrech. Uvedené aktivity si mezi hosty najdou své spřízněné duše, které se budou činit je vyzkoušet na vlastní kůži. Zbytek svatebčanů se pak jistojistě stane vděčným publikem se zážitky, na něž nikdy nezapomene.

 
 

Přečtěte si více