Marriage Guide online

Svatba na pláži a 7 destinací v Karibiku

Text: Petr Kollman

Karibik patří mezi nejpohádkovější oblasti světa a oblíbený není jen pro krásnou odpočinkovou dovolenou, ale hlavně kvůli romantice, kterou zde nabízí nádherné pláže, tyrkysové moře a pralesy. Je to vyhledávané místo na svatební cesty a pohádkové svatby na pláži. Máte na výběr ze stovek ostrovů, kde si můžete splnit svůj sen o dokonalém obřadu při západu slunce, nebo vyjet na lodi mezi korálové ostrovy a říci si ano přímo na palubě. Možností je mnoho.

Svatební agentury nabízejí nepřeberné množství oblastí a míst v Karibiku, které si můžete vybrat. Sami si zvolíte pláž i průběh celého svatebního obřadu. Můžete mít civilní i symbolický obřad. Svatbu můžete organizovat na vlastní pěst, ale rozhodně si tím přiděláte spoustu komplikací a problémů, které by se vám s pomocí specializované svatební agentury vyhnuly.

Kam se tedy vydat na ostrovní svatbu v Karibiku?

Antigua - ráj milenců

Svatba na pláži a 7 destinací v Karibiku

Antigua je ostrovem s mnoha zátokami a malými ostrůvky.

Pokud sníte o svatbě na krásné bílé písečné pláži, zatímco ji průzračná a křišťálově čistá voda zlehka omýlá, je to právě toto místo. Ostrov Antigua je perfektní svatební destinace, která se může chlubit 365 nádhernými plážemi, bohatou kulturou, která se snoubí s idylickým karibským kouzlem. Po obřadu můžete objevovat historické krásy ostrova, popíjet místní koktejly, nebo se jen uvelebit pod stínem jedné z místních palem a vychutnávat si tento ráj na zemi.

Ostrov je proslulý zejména jako ráj milenců, a proto zde většina hotelů standardně nabízí speciální svatební, či líbánkové balíčky.

Barbados

Svatba na pláži a 7 destinací v Karibiku

I přes to, že je Barbados jen 33 km dlouhý a 22 km široký, nabídne vám, i vašemu partnerovi dostatek prostoru na to, abyste nasáli poklidný a ničím nerušený postoj k životu. Rodiště zpěvačky Rihanny, se nachází ve východním Karibiku. Je poevropštěno například pitím čaje o páté a nedělními dostihy. Je zde bílý písek, křišťálově průzračná voda, můžete pozorovat mnoho vodních ryb, jako jsou delfíni a bakarudy. Hotely pro vás mají připraveny také speciální svatební a líbánkové balíčky.

Ostrov Tobago

Svatba na pláži a 7 destinací v Karibiku

Pokud se chcete vžít do postavy známého románu Robinson Crusoe, tak právě na ostrově Tobago k tomu máte nejblíže! Právě tady totiž tento román vznikl. Ostrov Tobago patří v Karibiku mezi ty vyhledávanější, ale naleznete zde i mnoho krásný míst, plné soukromí. Ke svatební romantice vám nabídne dlouhé pláže a skalní útesy, je zde také možnost potápění. Velmi oblíbené jsou neobydlené ostrůvky na severu. K posvatebním radovánkám si můžete zašnorchlovat například v pirátské zátoce.

Svatá Lucie

Svatba na pláži a 7 destinací v Karibiku

Na Svaté Lucii vládne divoká příroda, rozprostírají se tu mohutné deštné pralesy se spoustou fauny, poblíž pláží a skalnatých útesů jsou působivé jeskynní útvary. A když se nabažíte krás přírody, můžete zavítat i na banánové plantáže.

Ostrov Aruba

Svatba na pláži a 7 destinací v Karibiku

Aruba vám místo banánů nabídne pohled na kokosové palmy a majestátní sukulenty. Příznivý pro návštěvníky je i bohatě rozvinutý turistický ruch, který poskytuje nespočet restaurací a kaváren všeho druhu, ale i volnočasové aktivity, jako surfování nebo golf.

Svatý Bartoloměj

Svatba na pláži a 7 destinací v Karibiku

Svatý Bartoloměj se pyšní hlavním městem a zároveň přístavem Gustavia, který je jeden z nejkrásnějších na světě. Při vybírání svatebního zázemí vám pak může učarovat místní francouzská kuchyně.

Ostrov Dominika

Svatba na pláži a 7 destinací v Karibiku

Ostrov Dominika, který leckdo zaměňuje s Dominikánskou republikou, nabízí pohled na nespoutanou přírodu, která je díky srážkám věčně zeleným rájem. Najdete tu desítky druhů orchidejí, hroznýše i delfíny, nebo nespočet vodopádů a říček, které budou jako stvořené pro líbánkové cestování.

 
 

Přečtěte si více