Marriage Guide online

Cornwall – svatby v jeskyních

Text: Veronika Moreira

Cornwall je tradiční anglické hrabství ležící na jihozápadě Velké Británie. Svou divokou přírodou a nedotčenou pustotou krajiny čelící větru od Atlantiku se stává místem jako stvořeným pro nespoutané, dobrodružné povahy, ale i pro romantické duše.

Cornwall – svatby v jeskyníchZobrazit galerii (3)
Foto: carnglaze.com

Obyvatelstvo Cornwallu pochází z původních keltských kmenů. Zdejší unikátní kultura, mírné klima a zdání Bohem zapomenuté, panenské krajiny láká do těchto míst mnoho turistů. Cornwall patří k nejchudším oblastem Spojeného království, přestože významný podíl na zdejší ekonomice má právě turistika.

Jedním z unikátních a vyhledávaných míst jsou i Carnglaze caverns – podzemní jeskyně, skvělé nejen jako tip pro nanejvýš zajímavý celodenní výlet pro celou rodinu, ale i jako netradiční a velmi působivé místo pro svatbu.

Vítejte v Carnglaze Caverns

Carnglaze Caverns jsou tři uměle vytvořené jeskyně, původně vybudované jako součást břidlicového lomu v údolí Loveny, nedaleko obce St. Neot, v Cornwallu. Jsou unikátním turistickým objektem a v poslední době slouží i jako neobvyklé koncertní síně. Jedna z jeskyní, s názvem Rum Store, získala své jméno v období druhé světové války, kdy Královské námořnictvo využívalo tyto prostory jako skladiště rumu. Od roku 2001 slouží jeskyně mimo jiné právě jako koncertní síň, s kapacitou pro 400 osob. V nejnižší ze tří jeskyní uvidíte úchvatné podzemní jezero, čímž je toto místo velmi atraktivní a unikátní pro svatební fotografování. Carnglaze Caverns běžně hostí koncerty folkových a rockových umělců, ale i nejrůznějších řemeslných dílen či výstavy nerostů a minerálů.

Svatby pod zemí

Svatbu můžete mít v těchto cornwallských jeskyních na čtyřech místech:

  • v největší jeskyni Rum Store
  • v jeskyni s jezírkem
  • v nadzemních prostorách v tzv. Háji vinné révy
  • v nadzemních prostorách v Zahradě kouzel, kde na vás čekají nádherné sošky tajemných jeskynních skřítků (faeries), jako živé!
Cornwall – svatby v jeskyních
Foto: carnglaze.com

Jeskyně jsou obklopeny hlubokými lesy a nádhernou, tajemnou zahradou, plnou květin, sošek a romantických zákoutí. Jak jsme již zmínili, jeskyně Rum Store pojme až 400 svatebních hostů a stává se tak nejdelší průchozí jeskyní v Cornwallu, o délce cca 80 m.

Do jeskyně s podzemním jezírkem se vejde až 35 hostů, proto se výborně hodí pro menší svatby. Jezero se ve svatební den celé ozáří svíčkami, což podtrhuje romantickou, ale zároveň trochu strašidelnou atmosféru.

Vinný háj je název terasovité zahrady s nádherným výhledem na celé údolí Loveny. Pojme až 27 hostů.

Zahrada kouzel přenese vaši svatbu do říše pohádek. Tiché přítmí obklopujících lesů a pučící přírody je samo o sobě silným zážitkem… A kromě toho, kde jinde se může sněhobílá nevěsta nechat vyfotografovat s nádhernou sochou okřídlené lesní víly, nebo se skupinkou detailně vypracovaných malých skřítků v popředí divoké zeleně pohádkového lesa?

Carnglaze Caverns samozřejmě nabízí kompletní svatební servis, včetně zajištění hostiny i ubytování, hudby k tanci i během obřadu, svatební květinové výzdoby a balónků, vypouštění holubic, fotografa, apod.

Za zmínku rozhodně stojí i to, že do jeskyní je vstup možný pouze s ochrannou přilbou na hlavě, což bývá zajímavé zejména na hromadných svatebních fotografiích.

Svatby v jeskyních jsou možné i u nás!

Pokud chcete mít nevšední svatbu v jeskyni, není nezbytně nutné jezdit až do Anglie. Tato možnost je i u nás, přesněji řečeno např. ve Sloupsko – šošůvských jeskyních na okraji Moravského krasu. Jedná se o největší zpřístupněné jeskyně u nás, které mají rozhodně co nabídnout - nejen co se týče svateb.

Svatební obřady se tu konají např. přímo v Eliščině dómu, který vám zaručeně vezme dech svou ojedinělou krápníkovou výzdobou i úžasnou akustikou, která dodá tomuto slavnostnímu aktu nezapomenutelnou atmosféru. Můžete si vybrat z nejrůznějších doplňků k zapůjčení: červený koberec, židle, působivé osvětlení a další svatební dekorace. Pokud jde o svatební fotografování v jeskyních, je vhodné vybrat fotografa, který má s takovou prací už nějakou zkušenost.

Jeskyně mohou skutečně nabídnout prostředí, které nikde jinde nenajdete a které udělá z vaší svatby něco mimořádného. Kouzlo jeskynního prostředí můžete využít i pro jiné oslavy nebo pro speciální příležitosti, jakou je žádost o ruku. Je však nutné brát v úvahu i to, že někteří z vašich blízkých (pokud ne přímo vy sami) může v podobných prostorách trpět pocity stísněnosti – klaustrofobií.

 
 
Cornwall – svatby v jeskyních

Přečtěte si více