Marriage Guide online

Důmyslné desatero pro venkovní svatbu a hostinu

Text: Ing. Simona Valentová

PR text Sny o svatbě na rozkvetlé louce, u jezera, na horách, či v lese, jsou sice romantické, ale je na místě zamyslet se i nad praktickou stránkou věci jakou je přívod elektrické energie, hygienické zázemí, transport hostů na dané místo nebo jak poznat dobré služby.

Důmyslné desatero pro venkovní svatbu a hostinuZobrazit galerii (4)
Foto: stany4party.cz

Požádali jsme o rady majitele společnosti stany4party.cz specializované na svatby pod širým nebem, pana Petra Haase, kterému prošlo rukama několik desítek takových staveb.

1. Velikost stanu, aneb jak já je do toho stanu všechny dostanu?

Poraďte se s odborníky. Velikost se mění dle počtu hostů, zda má být ve stanu kapela nebo pouze DJ, parket, zázemí pro catering či bary. Nikdo se nechce celý večer strkat s ostatními.

2. Kvalitní stan, konstrukce a bezpečnost, nebo nejlevněji si to zařídím sám a ještě na tom vydělám?

Stany z hobby marketů či od hasičů ponechte na zahradní grilování. „Na svatbu využijte vybavení renomovaných společností, které mají profesionální konstrukce, nehořlavé opláštění a hlavně stany bezpečně ukotví.“, radí pan Haas.

3. Vše na jednom místě, aneb brácha u jídla, strejda u kapely, proč já je neviděl ten den celý?

Pusťte z hlavy představu o tom, že budete mít catering v jednom stanu a kapelu s tanečním parketem ve druhém. Zábava se vám pak jenom tříští... Jeden velký stan je daleko lepší, než několik menších stanů.

4. Terén a vhodná obuv, aneb teta Dáša to je kočka, ztratila však botu, na punčoše očka.

Hosté by již před svatbou měli být informováni, že svatba bude venkovní. Málokterá žena chce celý den vytahovat jehlové podpatky z trávníku.

5. Podlaha, aneb babička Růža o holi, s nerovnostmi zápolí.

Podlaha zvyšuje komfort celé svatby. Přestože není zrovna levnou položkou, vyplatí se do ní investovat. Koberec navíc celý prostor zateplí a zútulní!

6. Minimum dodavatelů šetří čas i peníze, aneb vybírám z dodavatelů, vybírám, zmatek z toho v hlavě mám.

Využijte společnosti, která nabízí komplexní služby. Stany, nábytek, dekorace, mobilní toalety, ozvučení nebo osvětlení dobrá společnost zajistí sama i v četně montáže na místě. Pozor však na všeho znalé chvástaly alias Brouky Pytlíky!

7. Hygienické zázemí, aneb zvukový WéCé koncert tchána z večera, nepřehlušila ani kapela.

Nikdo nechce čuchat odér z toalet, proto by měl být hygienický koutek vzdálen od hlavního dění. „Zajišťujeme mobilní toalety často a díky dlouhodobé spolupráci jsme schopni dostat se na zajímavé ceny.“, poukazuje majitel společnosti FD PARTY EVENTS. Pozor, cesta k záchodům musí být v noci osvětlena!

8. Dekorace, aneb nejsou to jen pojmy, že barvy dělají dojmy.

Stan je jednoduché přetvořit do jakéhokoliv stylu. Stropní nebesa vytvoří honosný prostor, barvy, látky a vázy pak úžasné tvary a atmosféru.

9. Správné osvětlení, aneb plamen ze svíček mi nahání hrůzu z hasičského houkání.

Důležité je zvolit správný druh zdroje světla a také intenzitu osvětlení. „Vybírat sice můžete různé druhy svíček, venku ale doporučuji použít pouze bílá vánoční světýlka“, varuje pan Haas.

10. Povolení majitele pozemku, aneb bez povolení, žádná legrace není.

Stan je prázdná bílá plachta, která lze dotvořit v jakémkoliv stylu. Můžete si vybrat místo, nábytek, dekorace, občerstvení i téma svatby. Vyhněte se pouze chybám, které už udělali ti před vámi.“

 
 
Důmyslné desatero pro venkovní svatbu a hostinuDůmyslné desatero pro venkovní svatbu a hostinuDůmyslné desatero pro venkovní svatbu a hostinu

Přečtěte si více