Marriage Guide online

Svatby na zámku Průhonice

Text: Michaela Vadová

Hledáte pohádkové prostředí pro svou svatbu v středních Čechách? Zámek Průhonice bude tou pravou romantikou…

Zámek Průhonice patří ke klenotům českých památek. Romantický zámek ve stylu české novorenesance s pohádkovým parkem, který je zapsaný v seznamu světového dědictví UNESCO, okouzlil mnoho filmařů a natočilo se zde mnoho legendárních filmů a pohádek. Kdo by nechtěl mít svatbu na zámku, kde se točila Zlatovláska, S čerty nejsou žerty, Princezna se zlatou hvězdou na čele, Třetí princ a mnohé další?

Vybírání svatebního místa

Míst pro svatební obřad je v Průhonicích několik a jedno je krásnější a pohádkovější, než druhé. Vybrat si můžete pečlivě zrekonstruovaný historický Rytířský sál, louky přímo v zámeckém parku, nebo nejoblíbenější svatební místo – Malé nádvoří zámku s terasou s výhledem do proslaveného parku.

Výhodou je také velká kapacita svatebních míst. Rytířský sál, největší místnost zámku, pojme asi 100 svatebních hostů a je zde možné uspořádat i hostinu s tancem a živou hudbou. Celý sál včetně stropu je obložen dřevem a vyzdoben dřevořezbami.

Překrásné venkovní prostory umožňují uspořádání opravdu velkých svateb se stovkami hostů ve skutečně romantickém prostředí. Zámecký park patří ke klenotům evropského zahradnictví a je proslaven svými bohatými sbírky růží, exotických dřevin a tisíci keřů pestrobarevných rododendronů.

Hostina

Nejen obřady, ale také hostiny a hodování neodmyslitelně patří k zámku Průhonice. Hostina přímo na zámku pohostí optimálně 80, maximálně až 100 svatebních hostů. Dále jen stačí vybrat si z pestré nabídky svatebních menu a užít si originální atmosféru kouzelného večera v zámeckém sálu.

Focení

Krása a romantika zámku a zámeckého parku dokreslí svatební atmosféru a dodá okamžiku jedinečný nádech. Zámek je ale také výborným prostředím pro zachycení těchto momentů. Nejkrásnější svatební fotky si odnesete z Rytířského sálu a ze Zrcadlového salónku. Fotky v exteriéru zámeckého parku zkrášlí kvetoucí keře, jarní rozkvetlé rododendrony, letní pivoňky a růže.

Praktické informace – doprava, ceník, oddávající

Na zámek se dostanete autem po R1 či D1, ale jezdí sem i MHD z Prahy. Na zámku počítejte s vlastním placeným parkovištěm.

Pronájem prostor na nádvoří stojí 7.300 Kč, v případě deštivého počasí je v ceně možnost bezplatného přesunutí obřadu do sálu. Pronájem sálu činí 15.000 Kč. Další poplatky záleží na oddávajícím, aktuální poplatky obecního úřadu činí 2.600 Kč. Podrobnější informace najdete na webu zámku Průhonice v sekci ceník.

Oddávajícím může být pověřená osoba z matriky OU Průhonice nebo z řad církve při církevním sňatku.

Termín

K nejoblíbenějším termínům patří tradičně červen. Proto doporučujeme červnové termíny rezervovat s dostatečným předstihem – leden bude ideálním obdobím pro začátek plánování svatby na zámku.

Rychlý kontakt

Telefon: +420 602 603 073

Web: www.svatbypruhonice.cz

 
 
Svatby na zámku PrůhoniceSvatby na zámku PrůhoniceSvatby na zámku Průhonice

Přečtěte si více