Marriage Guide online

Svatební místo snů

Text: Michaela Vadová

Kde se budeme brát? Někteří mají předem jasno, jiní se vydávají na dobrodružné hledání svého svatebního místa snů...

Svatební místo snů

O tom, jaká bude Vaše svatba, bude velkým dílem rozhodovat právě to, jaké prostředí zvolíte. Otázky jsou dvě – kde se bude konat svatba a kde svatební hostina. Někdy můžeme obojí spojit a vyhnout se náročným přesunům svatebních hostů, jindy je přesun nezbytný a tak konvoj vyzdobených aut nebo speciální svatební autobus odveze svatební hosty na bohatou hostinu do restaurace nebo do penzionu. Jak správně vybrat? U místa obřadu i hostiny platí několik hlavních podmínek: krásná atmosféra, volný termín a požadované služby. Vždy se vyplatí mít svatbu tam, kde mají se svatbami zkušenosti.

Inspirace

Na místo, kde se chceme vzít i tam, kde bude svatební hostina, se rozhodně musíte vydat. Možná si z dětství pamatujeme příjemné prostředí malého kostela nebo zámku a v průběhu let se na něm mohl podepsat zub času. Rozhodně se na místo konání svatby i svatební hostiny vydejte a vyptejte se na zkušenosti mezi svými známými. Kromě místa a celkové atmosféry je dobré se zajímat také o poskytované služby, s kým se spolupracuje, co všechno lze udělat podle představ snoubenců a co naopak nelze…

Rezervace

Až si vyberete, hned se domluvte na rezervování svatebního termínu. Na některých zámcích a oblíbených svatebních místech se vyplatí provést rezervaci třeba i půl roku předem. Obzvlášť předem si rezervujte svatební termíny jako je 6.června., 7.července, 8.srpna. apod. Květnové a červnové svatby můžeme s klidem rezervovat již po Vánocích. Naopak právě v zimních měsících čili mimo sezónu se svatby rezervují snadno.

Je-li náš vysněný termín již obsazen, začíná další hledání. Naštěstí máme tolik překrásných míst, zámků, zahrad a parků, kostelů a dalších svatebních míst, že vždy bude z čeho vybírat.

Naše tipy

Navštivte vytipovaná místa nejprve jako běžní hosté. V reálu tak uvidíte, jak se personál chová, jak působí prostředí v provozu a můžete ochutnat i umění pana kuchaře.

Pokud si stále neumíte představit proměnu zapadlé hospůdky nebo zámeckého salónku ve svatební místo, požádejte o předložení fotek z minulých svateb nebo slavnostních akcí. Uvidíte, jaké možnosti a dekorace zařízení má a co vše můžete využít.

 
 

Přečtěte si více