Marriage Guide online

Požádejte ji o ruku v Madridu, v Benátkách nebo v Champagne

Text: Adéla Vavřačová

PR text Marně si lámete hlavu, jak svou milou požádat o ruku? Neříkají vám nic otřepané fráze a typická romantická klišé jsou vám cizí? Chcete svou milou ohromit něčím vskutku originálním a nezapomenutelným? Vezměte to jako výzvu a překvapte ji jedinečným (ale přesto i tak trochu romantickým) zážitkem, o kterém bude vyprávět svým kamarádkám ještě dlouho poté. Stačí si jen vybrat mezi vášnivým Madridem, romantickými Benátkami a smyslným Champagne.

Požádejte ji o ruku v Madridu, v Benátkách nebo v ChampagneZobrazit galerii (3)
Foto: shutterstock.com

Miluje vaše partnerka víno, umění a romantiku? Požádejte ji o ruku v Madridu.

Madrid, hlavní a největší město Španělska, si zamiluje každý, kdo oplývá vášní k dobrému jídlu a vínu. Páry, které se během eurovíkendu v Madridu zasnoubily, a prožily zde první milostnou noc jako snoubenci, se do Španělska rádi pravidelně vracejí.

Hned první den ráno, kdy vaše partnerka nemá ještě ani tušení, co jste si pro ni přichystal, se můžete třeba po boku soukromého průvodce vypravit do Královského muzea malířství a sochařství tisíce děl neboli do neprestižnější galerie na světě, Prada. Dnes se za jeho zdmi ukrývá jedna z nejrozsáhlejších a nejreprezentativnějších sbírek evropského malířství 15.–18. století. Historie sbírek je úzce spjata s historií španělského národa, a jelikož Španělé nedají dopustit ani na svá vyhlášená vína, můžete třeba sledovat, jak se v průběhu let měnil jejich osobitý přístup k životu, láska k vínu i jejich charaktery.

Romantika ve dvou – ochutnávka španělských vín v krásném prostředí

Na odpoledne si naplánujte ochutnávku vín ve dvou s výkladem přátelského a znalého sommeliera, během níž se dozvíte spoustu zajímavostí nejen o španělském víně. Pokud zatoužíte se na chvíli vzdálit z rušných ulic Madridu, navštivte některé z vyhlášených vinařství. Na svých toulkách poznáte malebnou španělskou krajinu a objevíte krásu nedalekých měst zapsaných na seznam UNESCO. Možnosti jsou nekonečné. Oblíbenou oblastí je i Ribera del Duero, jedna z jedenácti vinařských oblastí ve Španělsku, kde se historie vína začala psát již před více než dvěma tisíci lety. Velké oblibě se těší také historický region Španělska, La Mancha. Se skleničkou dobrého vína v ruce, v pohádkově krásném prostředí a v pohodové atmosféře přijde vaše chvíle snadno a nenásilně. Nic v tu chvíli nebude jednodušší, než požádat o ruku ženu, s níž si chcete úžasné zážitky a momenty dopřávat každý den po celý zbytek života. Na tento slavnostní okamžik si pak nezapomeňte připít skleničkou prvotřídního španělského sektu.

Toužíte zažít neotřelé, tajuplné a vášnivé chvíle ve dvou? Vydejte se do Benátek.

Požádejte ji o ruku v Madridu, v Benátkách nebo v Champagne
Foto: shutterstock.com

V Benátkách svou partnerku snadno proměníte v tu nespokojenější ženu na světě a ona bude mít konečně možnost prožít své šťastně až do smrti. Na poznávací zájezd do Benátek, během něhož jste ji požádal o ruku, budete oba rádi a dlouho vzpomínat.

Víte, že muži v kuchařské zástěře připadají ženám zatraceně sexy? Tak co třeba vzít partnerku na trh a zorganizovat soukromou lekci vaření jen pro vás dva? V Benátkách je takových možností a kuchařských škol nespočet. Na oblíbeném rybím, ovocném a zeleninovém trhu kousek za slavným mostem Rialto můžete strávit nakupováním a degustováním klidně i celý den. Stejně tak se ale můžete všechny ty lahodné pochoutky naučit připravovat sami. Až dovaříte i poslední chod svého vlastního excelentního menu, budete mít dostatek času všechny ty laskominy dlouze ochutnávat a vychutnávat. A abyste na tento den nikdy nezapomněli, odnesete si také zasloužený diplom.

Manuál úspěšné žádosti o ruku: gondola, západ slunce, atd.

Už tak úžasný den ještě okořeňte romantickou večerní projížďkou gondolou po Grand Canalu. Romantické místo, západ slunce… Vezměte ji za ruku, to kdyby se jí z přemíry té romantiky zamotala hlava, a navlékněte jí prsten, který už tak dlouho žmouláte v kapse.

(O)slavte zásnuby stylově a připijte si tím nejlepším francouzským šampaňským v Champagne!

Požádejte ji o ruku v Madridu, v Benátkách nebo v Champagne
Foto: shutterstock.com

Poznejte vše o Champagne a šampaňském… Francouzské šampaňské je doslova legendou mezi nápoji, která si dodnes zachovává svou jedinečnost a originalitu. I tradiční žádost ruku, během níž svou milou obdarujete kyticí a zásnubním prstenem, může proběhnout zcela netradičně. Vezměte ji do Champagne! Jak říká průvodkyně po Champagne, Jana Suchá: „jen dvě hodiny jízdy od Paříže se před vámi otevře nádherná krajina s úrodnou půdou, vinicemi, kamennými sklípky a bohatou historií. Je to jediná oblast na světě, kde se smí vyrábět originální šampaňské, tolik oblíbený příjemně perlící mok.“

Snídejte šampaňské, užívejte si života a nechte se inspirovat dobrými věcmi!

Rádi byste (po)snídali šampaňské? To je v Champagne docela hračka! Pohodlně se usaďte na terase, dejte si skleničku nebo dvě a už se jen těšte, až vám na stole přistane nějaké přírodní afrodiziakum v podobě lahodného oběda. Číšník se pak na chvíli klidně stane vaším komplicem. Napište na elegantní chladící nádobu vzkaz, který bude určen jen jí… Pokud se chcete ukázat jako muž s grácií a stylem, převeďte své vyvolené, jak bravurně zvládáte sabráž, tj. techniku otvírání lahve šampaňského šavlí. Užijte si zásnuby se vším všudy: zn. Čas na vášeň, šampaňské a tanec na stole!

 
 

Přečtěte si více