Marriage Guide online

Jak zdokonalit vaše svatební místo?

Svatba je jedním z nejdůležitějších dnů vašeho života, a proto chcete mít všechno dokonalé. Vybrat vhodné svatební místo je klíčovým rozhodnutím, které může ovlivnit celkovou atmosféru a zážitek z celého svatebního dne.

Jak zdokonalit vaše svatební místo?

Ať už plánujete velkou svatbu na venkovním statku nebo intimní obřad na vlastní zahradě, přinášíme vám několik kroků, jak zdokonalit svatební místo a vytvořit tak nezapomenutelné svatební prostředí.

Nejdůležitější je výběr svatebního místa

Než začnete vybírat svatební místo, promyslete si, jak by měl vypadat váš ideální svatební den. Chcete honosnou atmosféru v zámecké zahradě, neformální oslavu na vlastním pozemku či svatbu na netradičním místě? Když budete mít jasnou představu, budete lépe vědět, jaké dekorace nakoupit a jaké další úpravy je třeba realizovat.

Budete mít svatbu na zahradě? Začněte úpravou terénu

Pokud budete mít svatbu v pronajatém areálu, není co řešit. Pravděpodobně jste si již vybrali místo, které žádné větší úpravy nevyžaduje. Plánujete-li však svatbu uspořádat na vlastní zahradě či v sadu, možná bude třeba sáhnout k různým terénním úpravám typu sečení trávy, zarovnání povrchu, prořezání stromů, frézování pařezů a další. Pokud na tyto práce nemáte vybavení, pomůže vám půjčovna stavebních strojů.

Atmosféru svatby utváří dekorace i osvětlení

Zvolte květiny a dekorace, které ladí s tématem svatby a stylizací. Vhodná květinová výzdoba vytvoří fotogenické pozadí a naladí správnou atmosféru. Dalším důležitým prvkem, který je třeba promyslet, je osvětlení. Většina svatebních oslav vrcholí ve večerních hodinách, kdy se bez světla neobejdete. Svíčky, lucerny či louče vytvoří pohádkový vzhled vašeho svatebního místa. Při výběru osvětlení ale myslete i na bezpečnost, zejména budou-li na svatbě i děti.

Myslete na pohodlí hostů

Jestli bude stavba venku, myslete na nepřízeň počasí. Vytvořte dost místa, kde se mohou schovat před nepřízní počasí nebo si odpočinout od slunečního žáru. Pokud plánujete venkovní svatební oslavu, zajistěte hostům dostatek úkryt před deštěm, dostatek stínu a pitné vody.

Hudbu a doprovodný program volte podle svých preferencí i dle hostů

Hudba hraje na svatbě jednu z nejdůležitějších rolí. Zvolte kapelu či DJe, který je vyhovuje vašemu vkusu a je schopen splnit i specifická přání hostů. Ujistěte se, že hudba bude slyšet na celém místě a zábavu si užijí všechny věkové skupiny. Vaše babičky jistě ocení třeba polku.

Důležité bude uspořádání prostoru

Věnujte pozornost rozvržení svatebního místa, aby bylo pro hosty pohodlné a všechny důležité momenty byly viditelné a dobře dostupné. Dbejte na to, aby oblasti pro odpočinek, tanec i servírování jídla byly dostupné a prostorné.

Vyberte nebo vytvořte fotogenická místa

Při výběru svatebního místa vezměte v úvahu i fotogenická místa, která budou skvělým pozadím pro svatební fotografie. Krásná zahrada, malebné panorama či architektonické prvky v pozadí mohou dokonale svatebnímu fotografovi ulehčit práci.

Myslete i na detaily

Rozdíl mezi pěknou a nezapomenutelnou svatbou dělají i detaily. Myslete na uvítací tabule, místa pro hosty k odložení dárků, pamětní knihu či fotokoutek. To vše může přispět k vytvoření osobnější atmosféry.

Vybrat a zdokonalit svatební místo si vyžádá úsilí, ale výsledek stojí za to. Každý pár má své vlastní představy o dokonalém dni, a proto si přizpůsobte svatební místo tak, aby odráželo vaši osobnost a styl. S promyšlenými detaily a krásnou atmosférou se váš svatební den stane nezapomenutelným zážitkem pro vás i vaše hosty.

 
 

Přečtěte si více