Marriage Guide online

Keňa - safari, pláže a Kilimandžáro

Text: Filip Uhlíř

Je-li nějaké opravdu zaslíbené místo po svatební cestu je to Keňa. Východní část Keni je totiž tvořena pobřežím Indického oceánu pokrytým nádhernými písčitými plážemi. Nedejte se odradit faktem, že jde o Africkou zemi. Keňa je na poměry svého regionu vyspělou zemí se stabilní měnou i slušnou ekonomikou, jejíž značnou část tvoří právě turismus. Přímořská letoviska nabízejí špičkový luxus a pohodlí jako všude jinde na světě. ​

Není problém si zde například zahrát golf a ubytování all inclusive na 10 dní se ve špičkových hotelích pohybuje od 15 do 30 tisíc korun. Když se řekne Keňa, nevybaví si většina lidí mořské pláže, ale především nádhernou africkou savanu a dechberoucí výjevy ze života afrických zvířat. Keňa si je nedozírné hodnoty, kterou ve svém přírodním bohatství vlastní, dobře vědoma, a proto vkládá nemalé prostředky do její ochrany. V Keni jsou jedny z nejnádhernějších a zároveň nejlépe řízených národních parků a rezervací v celé Africe. Mezi ty nejznámější patří zejména rezervace Masai Mara a národní park Tsavo, který proslavil i známý film Lovci lvů o dvou lvích lidožroutských alfa samcích natočený podle skutečné události s Michaelem Douglasem v hlavní roli. Jet na safari a prohlednout si lvy, gepardy, slony, nosorožce, hrochy, antilopy, zebry i žirafy jak se ladně pohybují ve svém přirozeném prostředí je nezapomenutelným zážitkem, který se vám již navždy vryje nesmazatelně do paměti. Cena několikadenního safari se pohybuje od 10 tisíc až po 30 tisíc v případě třídenního leteckého safari.

Keňa - safari, pláže a Kilimandžáro

Krom národních parků náleží Keni i část Viktoriina jezera, druhého největšího sladkovodního jezera světa, a Keňa také sahá až k úpatí nejvyšší hory Afriky Kilimandžára, které však již leží na území sousední Tanzanie. Při cestě do Keni je rozumnější si veškeré podstatné záležitosti zjistit a obstarat už z České republiky ideálně na stránce www.kena-safari.cz Keňa Safari je česká cestovní kancelář s vlastní pobočkou Kena Safari Ltd. přímo na nejkrásnější keňské pláži Diani Beach. Specializující se na dovolenou a organizaci široké palety výletů, včetně safari v Keni a jako jediná CK na světě má vlastní české delegáty přímo v Keni po celý rok. Díky čemuž jsou schopni Vám zajistit ten nejlepší servis v českém jazyce za úžasné ceny. Nabízí nejširší výběr zájezdů do této konkrétní destinace od pobytů čistě na pláži přes kombinované balíčky až po dovolenou strávenou jen na safari sledováním divoké africké přírody a zvěře. Můžete se tak vydat do parku Masai Mara, kde migrují divoká zvířata v přímo neskutečných počtech. Do národního parku Amboseli s takřka pohlednicovými výjevy slonů afrických na pozadí impozantního Kilimandžára. Do parku Mero, domovu známe lvice Elsy, kde se zvěř prohání v horských oblastech deštného pralesa. Do parku Tsavo s charakteristickými červenými slony zbarvenými od místní šarlatové půdy. Do parku Lake Nakuru, kde u stejnojmenného jezera najdete krom vzácného nosorožce bílého i stovky druhů vodních ptáků v obrovských hejnech v čele s charakteristickým růžovým plameňákem. Nebo si můžete prostě jen užít keňské azurové pláže v jednom z mnoha luxusních hotelů. Svatební cesta do Keni každopádně představuje ten nejlepší možný mix mezi příjemnou relaxací na pláži, nádhernou přírodou i nezapomenutelnými zážitky.

 
 

Přečtěte si více