Marriage Guide online

Svatba v Dominikánské republice

Text: Lucie Bečvářová

O svatbách v Karibiku jsme již psali zde, ovšem pokud si nějaký kout této oblasti zaslouží speciální pozornost na samostatný článek, pak je to Dominikánská republika.

Svatba v Dominikánské republiceZobrazit galerii (3)
Foto: Facebook

Dominikánská republika se nachází na ostrově Hispaniola, který patří mezi nejkrásnější na zemi. Sousedí s Haiti a pyšní se desítky kilometrů dlouhými plážemi, které se v posledních letech stávají stále vyhledávanějším útočištěm evropských turistů. Dochází tedy k výstavbě nových hotelových komplexů a Dominikánská republika míří mezi nejpopulárnější destinace.

Svatba spojená s líbánkami v Dominikánské republice

Svatba v Dominikánské republice
Foto: WikiMedia

Svatba spojená s líbánkami v Dominikánské republice je velmi populární. Důvodem je i velmi snadná dostupnost letadlem – z Prahy se dá letět obvykle s jedním mezipřistáním a doba letu se pohybuje okolo necelých deseti hodin. Počasí je po celý rok horké, nejteplejší období je v Karibiku na jaře, zhruba od prosince do dubna, ovšem teplota se pohybuje okolo třiceti stupňů celoročně a pobřeží ovívá lehký větřík.

Svatební obřad v Dominikánské republice

Obřad v Dominikánské republice nemusí být v kostele, můžete tedy volit mezi hotelovými zahradami, altány a plážemi, ale agentury vám zorganizují i svatbu v koňských sedlech v horách, na ranči, v rybářské vesnici, u vodopádů, nebo na jiných dobrodružných místech. Pro milovníky vody, kteří chtějí ihned po obřadu skočit se šnorchlem do vln, je možnost svatby na lodi.

Svatební obřad můžete mít buď symbolický (klasický si vyřídíte v Čechách a v Dominikánské republice si už jen užíváte výhod pro novomanželské páry, které hotely poskytují, a krásný „druhý“ obřad na pláži), anebo civilní, který je oficiální. Výhody pro manželské páry vám dominikánské hotely nabídnou, i pokud se rozhodnete u nich slavit výročí, což se rozhodně vyplatí si zapamatovat. Oddávání probíhají ve španělštině, proto vám většina agentur poskytne k překladu tlumočníka.

Nejlepší místa na svatbu

Svatba v Dominikánské republice
Foto: Punta Cana by Facebook

Pro svatby je vhodné a populární zejména pobřeží Costa del Coco s plážemi Barávo, Punta Cana, Cortesito, Macao a Arena Gorda. Mezi další konkrétní doporučované patří pláž Bayahibe. Pláže jsou díky všudypřítomným korálům písčité a bílé, můžete se tedy spolehnout, že vaše svatba bude v romantickém duchu.

Dalšími vyhledávanými místy jsou hlavní město Sant Domingo, přístav Puerto Plata, městečko Boca Chica, turistické centrum La Romana, od kterého je to coby kamenem dohodil k národnímu parku, a donedávna neznámý poloostrov Samaná s vlastním zálivem.

Kromě svatby se v Dominikánské republice rozhodně zdržte i na líbánky, tato země totiž nabízí pohled na typickou karibskou kulturu, kterou stojí za to vidět. Kromě potápění a lenošení na pláži můžete navštívit stovky ostrůvků, přístavy, pozorovat velryby nebo sjíždět divokou vodu na řekách. Navštívit se dají plantáže cukrové třtiny, banánů i kávy, Dominikánská republika se hodně věnuje i zpracování tabáku, proto můžete zkusit místní doutníky. Za navštívení stojí i prales v horách ostrova, kde je mnohem větší vlhkost a nebezpečí srážek, ovšem pohled na divokou přírodu vám nepříjemnosti spojené s pláštěnkou jistě vynahradí.

Pokud zvažujete i jiné lokality pro svatbu, podívejte se i na ostatní díly našeho seriálu o svatbách v zahraničí!

 
 

Přečtěte si více