Marriage Guide online

Líbánky v nejkrásnějších koutech Ameriky!

Text: Adéla Vavřačová

PR text Ať už toužíte po romantice, luxusním rozmazlování nebo panenské přírodě, jedno je jisté – vaše svatební cesta si zaslouží něco extra! Chcete-li prožít nezapomenutelné líbánky, vydejte se do USA! Právě tam najdete ta nejkrásnější místa na světě! Navštivte legendární Miami Beach na Floridě, zkuste štěstí ve „Městě hříchu“ – v Las Vegas, přivoňte si k ibiškům na ostrově Maui na Havaji, půjčte si karavan a procestujte USA křížem krážem, lenošte na bílých písečných plážích na Bahamách.

Líbánky v nejkrásnějších koutech Ameriky!Zobrazit galerii (3)
Foto: Thinkstock.com

Území USA je veliké a rozmanité a seznam všech turisticky atraktivních míst by byl opravdu dlouhý. Něco pro sebe si v USA najde opravdu každý! Alabama, Aljaška, Kalifornie, Florida, Illinois, Kentucky, Louisiana, New York, Washington, Texas, to je jen několik málo států, které se mohou pochlubit nespočtem jedinečností.

Pokud hledáte neotřelou romantiku a i trochu toho adrenalinu, raději rovnou zapomeňte na tropické nápoje, bary při bazénech a plážový volejbal. Namísto toho vyzkoušejte horskou turistiku, kempování v poušti nebo třeba parádní rafting na divoké vodě.

Tentokrát se nechte inspirovat dvěma našimi vyzkoušenými a prověřenými tipy i vy! Dáte přednost rušnému velkoměstu, nebo raději moři, plážím a slunci? Ještě než se ale vydáte vstříc novým zážitkům, pozorně si prostudujte seznam 10 věcí, které byste měli před cestou do USA zařídit.

Líbánky v nejkrásnějších koutech Ameriky!
Foto: Thinkstock.com

New York City – jediné jablko, které se vám nikdy nepřejí

Město New York jste už viděli v tolika filmech, že je pro vás jako starý známý. Dobrá zpráva je, že takzvaně naživo je ještě tisíckrát zajímavější! Dokonce i sami Newyorčané jsou přesvědčeni, že na světě neexistuje lepší město, protože právě v tom jejich najdete naprosto vše, co potřebujete, co chcete nebo o čem zatím je tajně sníte. A pokud to neseženete v New Yorku, tak to prostě a jednoduše neexistuje.

Pokud nadevše milujete městský život a nefalšovanou městkou romantiku, líbánky v New Yorku jsou po všech stránkách dobrý nápad! Energie tohoto dynamického města s více než osmi miliony obyvatel nejrůznějších národností vám prvních pár nocí vůbec nedovolí usnout, ale ani dospat rána!

Až se vám z těch neustále vyzvánějících telefonů, slov kolemjdoucích a klaksonů aut, taxíků a motorek zatočí hlava, vezměte si měkkou deku a udělejte si stylový piknik v Central Parku. Až vás to přestane bavit, nasedněte na metro a zajeďte si k moři nebo se třeba chvíli toulejte po chodbách Metropolitního či Guggenheimova muzea. Bezcílně procházejte ulicemi a poznávejte New York, aniž byste museli všude vláčet objemnou mapu. Nejlepším obdobím k návštěvě New Yorku je jednoznačně jaro nebo podzim. Teploty jsou mírné a davy lidí sice temperamentní, ale zvládnutelné.

Líbánky v nejkrásnějších koutech Ameriky!
Foto: Thinkstock.com

Miami – jedno z nejfotogeničtějších míst Ameriky: barevné, optimistické a věčně živé!

Také Miami, jedno z nejvyhledávanějších letovisek USA na pobřeží Atlantického oceánu, si filmaři oblíbili jako vděčnou kulisu pro své filmy. Věděli jste, že se Miami přezdívá New York 21. století? Miami už dávno není nudným americkým městem, jež nabízí jen sluneční paprsky, palmy, luxusní vily, drahé hotely a pláže s překrásným bílým písk

Na rozdíl od mnoha jiných měst v USA žije miamský Downtown i v noci. Máte-li chuť, v místních klubech můžete protančit celou noc. Zavírá se až v 6 hodin ráno. Budete mile překvapeni, protože ani v tuto hodinu nezejí ulice prázdnotou.

Opravdu živo je v Midtownu, kde bývalé sklady a továrny osídlili mladí a kreativní umělci. Snad nejrušněji je ale v umělecké čtvrti Design District. Každou druhou sobotu v měsíci nabízejí místní galerie s uměním volný vstup pro veřejnost. V samém centru této čtvrti sídlí také nejprestižnější miamská galerie – The Moore Space. Narazíte tady na experimentální projekty a instalace, pro které by ostatní galerie jen stěží hledali výstavní prostor. Pokud patříte k milovníkům historie a architektury, zastavte se na nekonečně dlouhém Biscayne Boulevard, jež schraňuje ty největší klenoty maiamského modernismu. Na místním Bayside Marketplace můžete nakupovat v tropickém stylu typickém pro jižní Floridu.

Až vás prozkoumávání města unaví, určitě navštivte místní prosluněné pláže. Velmi příjemné počasí a slunce 300 dní v roce činí z Miami doslova ráj na zemi. Poznejte to nejlepší během poznávacího zájezdu do Miami i vy! Oslava začátku společného života prostě nemůže být stylovější!

 
 

Přečtěte si více