Marriage Guide online

Svatba v Temelíně

Text: Michaela Vadová

Svatební obřad pod vodou, v balóně i na dalších zvláštních místech se stal pro mnohé páry vášní. Více či méně kuriózní svatby probíhají po celém světě, Českou republiku nevyjímaje. Nejste-li příznivci extrémů, ale máte chuť na svatbu na netradičním místě, možná vám budou inspirací ti, kdo se vzali v blízkosti chladících věží jihočeské jaderné elektrárny Temelín.

Svatba v Temelíně
Foto: temelinky.cz

Letošní svatební sezóna byla opravdu vydatná a svědčí o tom i největší počet oddaných párů u Temelína. O možnosti svatebního obřadu u jaderné elektrárny mnozí ví díky místnímu časopisu, jiní přijedou kvůli jedinečnému prostředí, které zachytí i originální svatební fotografie.

Kde se oddává?

Podobně jako na jiných místech začíná svatební sezóna v květnu. Své „ANO“ si snoubenci říkají na ostrůvku uprostřed jezírka v zámeckém parku informačního centra jaderné elektrárny Temelín, v parku u zámečku, nebo existuje i netradiční možnost – svatba v infocentru – mezi modelem temelínského reaktoru a maketou palivového souboru.

Zámeček – čili infocentrum jaderné elektrárny působí milým dojmem a nabídne tradiční svatební prostředí. Kdo chce víc, než tradiční obřadní síň, ten se jen otočí směrem k siluetě chladících věží.

Výhody netradičního svatebního místa

Za svatbu na netradičním místě nic neplatíte (dokonce i o ozvučení a květinovou výzdobu se starají zdejší zaměstnanci) a velice často se nemusíte obávat stresu z nabitého kalendáře s obsazením všech termínů.

Historie temelínských svateb

V blízkosti Temelína se oddává již od roku 2006. Od té doby se zde konalo několik desítek svateb. Celkově do roku 2014 proběhlo 54 svateb. Jezdí se sem brát místní z blízkého okolí, žení se zde zaměstnanci elektrárny i dobrodružnější povahy z různých koutů republiky. Letošní sezóna byla nejvydatnější. A co mají novomanželé oddaní u chladících věží společného? Nemusí to být podmínkou, ale ve většině případů je to kladný vztah k využívání jaderné energetiky.

 
 

Přečtěte si více