Marriage Guide online

Svatby na pláži se stávají čím dál populárnější!

Text: Lucie Bečvářová

Vybrat místo, kde se chcete vzít, je snad nejtěžším prvním úkolem na zařizování svatby. Přestože u nás máme nepřeberné množství krásných svatebních míst, stále více párů volí svatbu v exotickém prostředí, někde v zahraničí. Důvodů může být hned několik.

Romantický potenciál, jaký skýtá svatba u moře, si jistě všichni dokážeme představit. Bosé nohy bořící se do písku, západ slunce nad mořem, altán zdobený květinami, horký vítr ve vlasech a přípitek na jachtě při svíčkách vám asi v české kotlině žádné místo neposkytne. Navíc mohou manželé těsně po intimním obřadu jenom s knězem přejít plynule do líbánek, aniž by je obtěžovalo další balení věcí a cestování.

Kolik stojí svatba na pláži?

Svatby na pláži se stávají čím dál populárnější!

Překvapivě svatba v zahraničí vyjde leckdy daleko levněji, než svatba v čechách se spoustou svatebních hostů!

Výhodou je, že vám odpadne hromada starostí. Prostě se zbalíte a vyrazíte třeba do Karibiku. Specializované svatební agentury vám se vším pomohou a poradí, takže se v podstatě nemusíte o nic starat. Cena za svatbu na pláži, spojená i se svatební cestou v délce jednoho týdne vás vyjde již od 80.000 Kč pro dva. Oslavu s příbuznými může pak naplánovat po návratu ve vaší oblíbené restauraci, nebo u vás doma na zahradě.

Nevýhody svateb v zahraničí

Nevýhoda svatby v zahraničí spočívá ve vynechání rodiny a přátel – pokud nechcete pořádat na pláži i hostinu pro všechny své známé, kterým byste museli platit ubytování a letenky, pravděpodobně to budete muset zvládnout ve dvou, nebo jen se svědky.

Připravte se ale, že rodiče a prarodiče nemusí být na takový plán připravení. Koneckonců každý rodič touží být přítomný na svatbě svého potomka. Stejně tak vám zapálení příbuzní například z venkova nemusí odpustit opomenutí českých tradic. Zvažte dobře, zda v rodině nevyvoláte nepřekonatelné spory tím, že ji vyškrtnete.

Na druhou stranu posvatební oslava je také řešení - můžete ji uspořádat na zahradě, či v oblíbené restauraci a sezvat všechny přátele, kteří se nemohli osobně účastnit vaší plážové svatby v zahraničí.

Výhody a kouzlo svateb na pláži

Svatby na pláži se stávají čím dál populárnější!

Na druhou stranu leckterý pár právě před rodinou a svatebními obyčeji do tropických rájů utíká. Na moravskou veselku nemusí být každý a je jen vaše volba, pro kterou možnost se rozhodnete. Populárních oblastí pro svatby s průzračně čistým mořem, bílým pískem, korálovými ostrovy a kokosovými palmami v pozadí se jistě vždy najde dostatek.

Jak ale takovou správnou destinaci vybrat, aby odpovídala vašim požadavkům? Na to se zaměříme v našem novém seriálu! V každém díle vám představíme oblast, která je pro svatby populární, a dozvíte se o ní všechno, co potřebujete vědět.

 
 

Přečtěte si více