Marriage Guide online

Jak vybrat svatební šaty podle typu postavy?

Blíží se váš velký den a vybírání vašich vysněných šatů je tak na aktuálním programu dne? Přečtěte si pár tipů, jak vybrat ideální střih svatebních šatů podle vaší postavy. Šaty, ve kterých strávíte velkou část dne, by totiž neměly být jen krásné, ale taky komfortní a skvěle padnoucí. Jak takové šaty vybrat a na co si dát při zkoušení pozor?

Jak vybrat svatební šaty podle typu postavy?

Správně zvolené šaty mohou pomoci zvýraznit vaše přednosti a naopak skrýt nedostatky, jako jsou široká ramena nebo hrudník. Při vybírání šatů je tak vhodné uvědomit si, co budete chtít vyzdvihnout a co naopak. Školený personál v salonu vám jistě rád s výběrem poradí, pokud ale vybíráte šaty na vlastní pěst, možná vám pomůžou naše tipy.

Jak prodloužit malou postavu?

Zvýšením pasu šatů nebo ozdobným korzetem můžete pomoci své postavě, pokud vám chybí do vysněné výšky pár centimetrů, které chcete opticky dohnat. Pod dlouhé šaty také snadno schováte podpatky, takže své tělo snadno prodloužíte. Ne příliš vhodné jsou pro malou postavu objemné šaty, které tělo opticky naopak ještě zmenší.

Šaty vhodné pro vysoké postavy? Délka rozhoduje

Pokud patříte mezi ty, které mají spíše pár centimetrů navíc vzhledem k evropskému průměru, bude vhodné dát si záležet na tom, aby vám šaty na délku seděly i po obutí svatebních bot. Pokud byste zvolila příliš vysoké podpatky a šaty se tím opticky zkrátily, neprokázaly by takovou službu, jako když si podpatky odpustíte.

Jak skrýt široká ramena?

Široká ramena a hrudník jdou obvykle ruku v ruce. Je proto vhodné odpoutat od nich pozornost tím, že se vyhnete úzkým šatům a zvýraznit se budete snažit spíše dolní polovinu vašeho těla. I místo dlouhých náušnic a náhrdelníků tak bude ideální zvolit decentní šperky. Skvělým rádcem vám může být magazín o špercích, jehož tipy pro svůj svatební den určitě oceníte.

Větší bříško schovat pod korzet?

Pokud se vám tuk ukládá převážně v oblasti břicha a vy tak oceníte, pokud díky šatům vytvarujete pas a bříško stáhnete, volte korzetové šaty. Nemusíte se bát ani nadýchaných šatů – odvedou pozornost právě od nedostatků v oblasti břicha.

Jak zvýraznit boky a prsa?

Pokud mají mít vaše svatební šaty za úkol zvýraznit dekolt a podtrhnout vaše křivky v oblasti boků, můžete zvolit šaty na tenká ramínka, která jsou dnes opět v módě, ale zvolit i korzetové šaty, které zúží pas a dají vyniknout bokům.

 
 

Přečtěte si více