Marriage Guide online

Netradiční svatební šaty

Text: Lucie Bečvářová

Mnoho nevěst se přiklání k šatové klasice, ať už bohatým korzetovým, antickým, či krajkovým se záplavou korálků. Co když ale nejste typickou nevěstou v bílém? Princezna můžete být i v méně tradiční róbě, ať už je to váš životní styl, nebo chcete jen vzbudit pozornost. Z čeho tedy vybírat?

Netradiční svatební šaty
Foto: Lucie Bečvářová

Svatební šaty ve stylu Gothic

Nejodlišnější modely na svatební den volí tradičně gothičky, které dobře vědí, že něžnost se dá zabalit i do černé, zářivých barev, nebo okovaných bot. A vzhledem k tomu, že goth lidé obvykle chodí výrazněji oblíkaní pořád, není nikdo z rodiny překvapen, když vidí nevěstu jako extravagantnost samu. U tohoto stylu stačí inspirovat se i jen částečně – korzety, tutu sukně, šněrovačky a stylové průstřihy doladí outfit nejen metalistkám.

Historické svatební šaty

Mnoho párů, kteří se věnují šermu, nebo jiným koníčkům spjatým s historií, volí celou svatbu v kostýmech, které odpovídají jejich vysněné době. Nemusíte ale zacházet tak daleko. Vybrat se dá ze spousty dobových šatů. Co taková elegantní viktoriánské Anglie, těžkých středověkých brokátů, načechrané rokoko nebo taková hravá secese? Fantazii se meze nekladou!

Rockabilly svatební šaty

Jemnější verze pro rockerky, nebo pro každou nevěstu, která touží vsadit na nadčasový půvab rockabilly svatebních šatů. Krátká délka v kombinaci s velmi bohatou sukní vyčaruje dokonalý tvar postavy přesýpacích hodin i dívkám, kterým nemusí sedět každý typ šatů. Jednoduchý střih a žensky řešený vršek uspokojí odpůrkyně přezdobenosti, které přitom chtějí mít pocit bohaté róby. Rockabilly svatební šaty rozhodně nenechají nikoho na pochybách, která že dívka na obřadu je nevěsta.

Svatební šaty ve stylu Asie

Kimona v různobarevných verzích přinesla do Evropy obliba asijské kultury a dívky je v posledních letech nezřídka volí nejen na svatby, ale i na maturitní ples a jiné společenské události. Ovšem dejte si pozor, pokud nemáte k Japonsku ten správný vztah, budete to mít při výběru těžké. Sehnat kvalitní a vhodné svatební kimono totiž může být opravdu oříšek. Toužíte-li po něm a nevíte si rady, vezměte si raději k ruce někoho, kdo se vyzná!

Cosplay

Nejšílenější a nejzajímavější obvykle bývá dress-code vyznavačů cosplay, kteří své oblíbené kostýmy nesundávají ani před oltářem. Přestože svatební fotky pak kralují každému večírku s přáteli a potomstvo jistě bude fascinované, v jaké podobě se maminka s tatínkem nechali sezdat, není cosplay nejlepší volbou pro nikoho, kdo s ním není spjat. Babičky a další příbuzní by nemuseli pochopit, proč se vdáváte jako Ariel, princezna Leia, Hermiona nebo Arwen z Pána prstenů.

Nesvatební svatební šaty

Často opomíjenou volbou mohou pro nevěstu být i svatební šaty, ve kterých by svatební viděl jen málokdo. Volí je nevěsty staršího věku, pokud už například jednu svatbu za sebou mají, ale i nevěsty, které nechtějí z výběru šatů dělat velkou vědu a například už své vyvolené doma dávno mají, nebo si dávno vybraly vysněný kalhotový kostýmek, ve kterém zazáří více než v šatech, ve kterých by se necítily své.

 
 

Přečtěte si více