Marriage Guide online

Svatební vázanky trochu jinak

Text: Mgr. Michaela Vadová

Co ke svatebnímu obleku uvázat na krk? Možná jste si dosud mysleli, že se jedná o rozhodování mezi motýlkem a kravatou, ale ve skutečnosti existuje mnohem více možností. Dnes si představíme slavnostní vázanky, které v půjčovnách a prodejnách najdete pod pojmy regata, plastron a askot.

Chcete-li svatební oblek doplnit něčím výjimečným, určitě se podívejte na následující tipy. Pro slavnostní události, jakou svatba bezesporu je, se hodí něco jedinečného…

Regata

Pojmem regata se označují anglické kravaty. Patří k oblíbeným svatebním kravatám, ale unosíte je také na další slavnostní události, jako jsou promoce, slavnostní jubilejní oslavy apod. Jako svatební kravatu si ji ženichové volí nejčastěji pro nezaměnitelnou eleganci a krásu. Je to přesně ten případ, kdy se klasická kravata díky specifickému vzhledu uzlu stane něčím výjimečným a přitom nejde za hranici výstřednosti.

Nejelegantnější variantou je kombinace luxusní regaty spolu s kapesníčkem do kapsičky u saka ve stejném barevném provedení a se stejným vzorováním.

Plastron

Svatební vázanky trochu jinak

Plastron je další typ kravaty, která je vhodná především do vestičky. Jedná se o krátkou kravatku. Prodává se také v sadách s vestou, vázankou a kapesníčkem, vše může být vytvořeno z jednotného materiálu se stejným vzorem. Plastrony existují jak v pánském, tak v chlapeckém provedení i pro nejmenší gentlemany.

Askot

Pod tímto pojmem se skrývá široký hedvábný šátek nebo chcete-li šálka, která se nosí na významné společenské události. Nejčastěji doplňuje žaket, ale hodí se také do rozhalenky nebo ke smokingové košili. Pravé hedvábí umocňuje luxusní vzhled tohoto módního doplňku.

Všechny zmíněné druhy slavnostních vázanek jsou k dostání v obchodech s pánskou elegantní módou. Vyrábí se z mnoha materiálů (mikrovlákno, polyester …) a často se mohou pochlubit snadným a praktickým zapínáním s možností volby obvodu délky podle vašeho krku. Pokud je pro vás taková investice zbytečná a pokud vás ani žádný z budoucích svatebních hostů nepřekvapí např. regatou v dárkovém balení, můžete využít služeb půjčoven svatebních obleků.

Náš tip

Jestliže vás nezaujal ani jeden netradiční typ vázanky, přeci jenom můžete vyzkoušet něco nového. Podívejte se na web, tam najdete také mnoho tipů, jak uvázat na tradiční kravatě netradiční nebo slavnostnější uzel. Třeba vás něco zaujme…

Kolik co stojí

Regatu koupíte od 500 Kč, plastron s kapesníčkem již od 200 Kč, askot pořídíte od 400 do 800 Kč. Samozřejmě záleží na ceně použitého materiálu.

 
 

Přečtěte si více