Marriage Guide online

Oděna v bílém, od rána až do večera!

Text: Lucie Holásková

Svatební šaty nevěsty jsou většinou v tradiční bílé barvě. Některé jsou secesní, jiné jako pro princeznu, další zase jednoduché a prosté - je to otázka vkusu a stylu. V dnešním článku si však povíme výhody a nevýhody toho, zda se ze šatů převlékat na pozdější zábavu, či ne.

Oděna v bílém, od rána až do večera!

Zářící bílá hvězda večera

Pohledy všech přítomných vždy spadají na nevěstu a zářivě bílá barva tak upoutá zrak přítomných hostů, i kolem jdoucích. Takovou zajímavostí je, že v minulosti právě bílá barva šatů nevěsty prozrazovala její čistotu a panenství. Pokud si tedy zvolíte variantu, kdy se na odpolední zábavu, po hostině, budete převlíkat, měla by jste zachovat tento styl – tedy převléct se do šatů, které jsou v bílé barvě.

Je to váš den a chcete si ho užít

Přesto, že je to jedinečná příležitost, kdy na sobě máte tyto nádherné šaty, často se nevěsty po svatební hostině převlékají do pohodlnějších, avšak stále krásných a bílých šatů. Důvodů je hned několik …

  • je to pro vás pohodlnější a nejste celý den svázaná v korzetu svatebních šatů
  • máte-li šaty z půjčovny, nemusíte se bát, že je polijete třeba červeným vínem
  • můžete se volněji pohybovat při hraní svatebních her, či při tanci
  • můžete také k novým šatům zvolit pohodlnější obuv, než jsou vysoké podpatky

Záleží to na vás

Tato otázka, zda se převlékat, či ne, zcela záleží na vás. Rádi bychom vám poradili, ale kromě výhod převlékání se, musíme říct, že je to váš den a tedy i vaše volba. Pokud si ho tedy chcete užít od rána do večera v princeznovských svatebních šatech, nepřevlékejte se! Konec konců, kolikrát se vám naskytne příležitost být pro jeden den nevěstou? Myslete ale taky na vaše pohodlí a na to, aby jste si svůj den ,,D" naplno užila. I přesto, že se rozhodnete třeba zůstat od rána, až do večerních hodin, ve svatebních šatech, je dobré mít v záloze šaty na převlečení a pohodlnější obuv. Jen pro případ, že by jste se necítila pohodlně. Tento den si totiž máte užít a ne ho protrpět za každou cenu se slovy ,,parádo trp"!

Jaké šaty zvolit na volnočasovou zábavu?

Pokud se tedy rozhodnete pro převlečení se do pohodlnějšího úboru, nebo si jen chystáte šaty na převlečení do ,,zálohy", stále jsou tu některá pravidla, která je třeba dodržet. Doporučujeme zůstat u bílé barvy. Délku šatů volte tak, aby nevyvolávala hanlivý podtext - tedy alespoň po kolena. Šaty však mohou být jednodušší, koktejlového stylu a pokud nejste tip na podpatkové boty, klidně si k nim pořiďte elegantní světlé baleríny. Také záleží na ročním období, kdy se vdáváte. Většina svateb probíhá v jarním, či letním období, kdy je teplo. Pokud ale bude chladnější počasí, klidně mějte po ruce bílé sáčko.

Mít v záloze šaty na převlečení je dobré. Ale řiďte se srdcem. Pokud chcete být po jeden den princeznou, klidně buďte - je to váš den.

 
 

Přečtěte si více