Marriage Guide online

Svatební šaty z Aliexpressu: Ano nebo ne?

Text: Lenka Zelnitiusová

Neustále přemítáte o tom, zda se vyplatí objednat svatební šaty z Číny, když čím dál více nevěst právě odtud objednává ve velkém? Láká vás úspora peněz, ale na druhou stranu máte obavu, co vám přijde za „skvost“ a v jaké kvalitě? Máme pro vás několik skvělých postřehů, výhod i nevýhod a také protřelé tipy, jak s nákupem nešlápnout vedle.

Svatební šaty z Aliexpressu: Ano nebo ne?Zobrazit galerii (4)
Foto: Pixabay.com

Všemi oblíbený Aliexpress

Úplně nejčastěji Češi nakupují právě na Aliexpressu. Jedná se o online tržiště, kde najdete opravdu pestré zastoupení prodejců s bohatou nabídkou. V rámci svateb je to bižuterie, svatební obuv, kabelky, punčochy, podvazky a také spodní prádlo, a to i s nabídkou korzetů. Nemluvě o svatebním oznámení, které vám v Číně přizpůsobí na míru. Co se týká šatů, tak na Aliexpressu pořídíte nejenom ty svatební, ale rovněž i ty společenské či ležérní. Mrkněte určitě i na tzv. půlnoční, do kterých vklouznete, jakmile odložíte svatební róbu.

Výhody

Svatební salóny nabízí šaty mnohem dráž
Svatební salóny nabízí šaty mnohem dráž | Foto: Pixabay.com

Co se týká cen za svatební šaty, tak za ty z Aliexpressu ve srovnání s nákupem ve svatebních salónech opravdu významně ušetříte, a to až v horizontu několika tisíc. Na své si přijde jak žena milující jednoduchý minimalismus spolu s elegancí, tak milovnice tzv. princeznovského stylu. Nadchne vás také pestrá škála střihů, rozmanitých délek a barevných tónů. Dávno už nefrčí jenom sněhově bílá, ale champagne, s nádechem do růžové či se zlatavým odstínem.

Díky intuitivnímu filtru se snáze dopracujete k vysněným šatům. Zadáte si preferovaný střih, barvu, délku, styl a materiál, čímž si ušetříte bezcílné klikání. Poštovné do České republiky je většinou gratis, tudíž další úspora, co potěší.

Než se ale rozhodnete pro dané šaty, pročtěte si dané recenze i s fotkami zkušených uživatelů. Přeměřte se a v případě nejasností, kontaktujte prodejce do soukromé zprávy.

Nevýhody

Šaty z Číny si obléknete až po zaplacení
Šaty z Číny si obléknete až po zaplacení | Foto: Pixabay.com

Všechno má své pro a proti. Také nákup svatebních šatů z Číny nemůžeme jenom chválit. Velkou nevýhodu představuje fakt, že si svatební šaty nemůžete vyzkoušet předem. Kupujete tzv. zajíce v pytli a zbývá tak doufat, že budou z velké části podobné dané fotografii.

Dále je to delší doba doručení, proto šaty objednávejte opravdu s předstihem. Pokud by vám nesedly, budete mít ještě dostatek času pro další řešení.

Počítejte s tím, že zboží z Číny je mnohdy nekvalitní. Proto vždy kupujte tam, kde je dostatek referencí od zákazníků. Pouze na slovní hodnocení nedbejte a spoléhejte se na fotografie, které vám řeknou mnohem víc. Pokud je většina uživatelů spokojena, neváhejte s objednávkou. Díky tomuto vyselektování ušetříte za nepadnoucí model. Nákupu na Aliexpressu věnujte dostatek času. Mnohonásobně se vám to vyplatí.

Tip: V tematicky zaměřených svatebních skupinách na Facebooku neváhejte nákup svatebních šatů na Aliexpressu prokonzultovat. Získáte tak adekvátní zpětnou vazbu a k tomu často i ověřené odkazy na povedené svatební šaty.

Jaké jsou ceny?

Ceny za svatební šaty jsou v Číně opravdu příznivé.
Ceny za svatební šaty jsou v Číně opravdu příznivé. | Foto: Pixabay.com

Svatební šaty v Číně koupíte od 30 dolarů výše. Vzhledem k už tak vysoké úspoře peněz netlačte cenu dolů. Kvalita materiálu i šití by pro vás měly zůstat i nadále klíčovým faktorem. Preferujte spíše zlatou střední cestu, spolehněte se na svatební šaty od 90 dolarů výše. Přece jenom se vdáváte a s největší pravděpodobností je to na celý život. Například šaty ve stylu mořské panny s pozitivními ohlasy jsme našli již v hodnotě 150 dolarů, což je opravdu za hubičku. Zvláště když si uvědomíme, že jen vypůjčení svatebních šatů je dražší.

S čím počítat?

  • Svatební šaty vybírejte podle stylu vaší veselky. Nenechejte se zlákat půvabným modelem za nízkou cenu, i přestože zcela nekoresponduje s vaší představou. Vše by mělo ladit!
  • Šaty z Aliexpressu vám nemusí úplně padnout. Nejčastěji nesedí délka a také oblast pasu či boků. Neváhejte si najít zkušenou švadlenu, která vám šaty uzpůsobí na míru. V šatech se budete cítit mnohem lépe, což přispěje k dobrému pocitu a také k většímu sebevědomí. A to rozhodně nesmí na svatbě nevěstě scházet!
  • Pokud se vám na šatech cokoliv nezdá, nechejte třeba kousavou krajku vyměnit za tu kvalitnější a na dotek příjemnou. Ve svatebních šatech prožijete celý den.
 
 

Přečtěte si více