Marriage Guide online

Svatební šaty střihu “mořská panna“

Text: Veronika Moreira

Svatební šaty ve stylu mořské panny nebo také rybího ocasu či trumpety, jsou šaty s úzkou siluetou, rozšiřující se většinou od půli stehen dolů. Jde o model velmi elegantní, zvýrazňující ženské křivky a dokonalost postavy. Proto je vhodný spíše pro štíhlejší a vyšší nevěsty, neboť tyto šaty odkryjí a zdůrazní skutečně každý nedostatek.

Šaty jsou ideální pro nádhernou ženskou siluetu... Přesto však nechceme nikoho příliš odrazovat, vždy záleží na vyzkoušení konkrétního modelu a tento typ šatů je velmi slušivý. Širší boky nemusí být nutnou překážkou, nevěsta by však do těchto šatů měla mít úzký pas a pokud možno ploché bříško. Pomoci mohou také boty na vysokém podpatku, k šatům tohoto střihu budou velmi vhodné.

Šaty pro nevěsty, kterým nechybí sebevědomí

Přiléhavý styl, který se nad koleny rozšiřuje do velmi široké sukně (rybího ocasu), velmi lichotí dokonalým ženským proporcím a vyústí v nádhernou podívanou na bohatě zdobnou, nařasenou sukni, třeba se záplavou volánů. Je velmi oblíbený a trendy a najdete ho v mnoha kolekcích proslulých módních návrhářů, kteří preferují velmi ženské střihy, romantické, až pohádkové pojetí svatby a nikdy nešetří zdobením nesmrtelnou krajkou. (Adele Leblanc, Alfred Angelo, Maggie Sottero aj.)

Doplňky k šatům typu “mořská panna“

Krajka většinou vévodí tomuto stylu šatů, stejně jako ruční výšivky, ale třeba i ozdobné pásy a spony v pase. Skvěle se k nim budou hodit vlasy vyčesané do vysokého drdolu a ozdobené např. čelenkou ze stejné krajky, která zdobí i šaty samotné. Rozpuštěné, mírně zvlněné a decentně zdobené vlasy zase dokonale vykreslí celkové pojetí nevěsty – mořské panny či víly. Se splývavým modelem šatů, vypadá vždy velmi působivě dlouhý, rovněž krajkou zdobený závoj, který zahaluje celou postavu. Dekolt bude vypadat smyslně v klasickém srdcovém střihu, který sluší všem a lichotí i menšímu poprsí. Hodit se může také malá kabelka a spíše menší, do kulata vázaná svatební kytice z drobnějších květů.

Mořská panna ve stylu Vintage

Jak už jsme naznačili, styl mořské panny volí především nevěsty romantické. Na závěr si tak dovolujeme inspirovat vás, milé romantické nevěsty, k retro stylu, který těmto šatům vrcholně sluší!

Doporučujeme bohaté krajkové zdobení nejlépe v barvě slonoviny po celé délce šatů, s krátkými rukávy a véčkovým výstřihem s krajkou mírně zvednutou u krku. Chybět by neměla ani delší vlečka, záda mohou být holá, ale s bohatým zdobením krajkou a zapínáním na šíji. Tyto šaty už pak budou potřebovat jen minimum doplňků, skvěle se bude hodit závoj nebo třeba malý klobouček ve stylu dvacátých let.

 
 
Svatební šaty střihu “mořská panna“Svatební šaty střihu “mořská panna“Svatební šaty střihu “mořská panna“

Přečtěte si více