Marriage Guide online

50 tipů jak ušetřit na svatbě - 1 část

Text: Petr Kollman

Pro mnohé čtenáře velice důležitá otázka: "jak na svatbě ušetřit? Co je na svatbě vlastně nejdůležitější?" Co preferujete vy a jak to vidí vaši svatebčané?

50 tipů jak ušetřit na svatbě - 1 část

Chcete na svatbě co možná nejvíce ušetřit? Zaměřte se na věci, které jsou pro vás a vašeho partnera nejdůležitější, postupujte podle těchto rad a ostatní hoďte prostě za hlavu!

Důležitá rada na začátek: Chcete, aby se o vaší svatbě dlouho mluvilo?

Aby svatební hosté vaši veselku vychvalovali kudy jen chodí? Podle našeho průzkumu si 81% svatebních hostů uchová vzpomínky na svatbu podle svatební zábavy. Důležité tedy je, aby se vaši hosté za žádných okolností nenudili! Pro zajištění skvělého svatebního programu přidáváme pár tipů na jeho realizaci:

  • Již při zasedacím pořádku prosím mějte na paměti, že je třeba vaše hosty usadit tak, aby se navzájem nepohádali hned při usazování ke stolu, ale aby se ideálně znali a měli k sobě blízký vztah. Jen tak může vzniknout pohodová atmosféra již od začátku!
  • Dobré jídlo je základem každé správné veselky! 100% to platí na českých svatbách a klidně tedy vsaďte na osvědčenou klasiku: knedlíčkovou polévku se svíčkovou a knedlíkem, nikoho tím neurazíte a věřte, že mnoho svatebních hostů takové menu i očekává a těší se na něj!

1. Pokud chcete opravdu ušetřit, buďte při výběru hostů nemilosrdní!

Na vaši veselku prostě pozvěte jen pár nejbližších přátel a nejbližší rodinu, žádné děti, kolegy z práce, staré známé apod., protože na svatbě je ve většině případů nejdražší hostina a ubytování. Tato položka se dá snížit jedině nižším počtem strávníků a ubytovaných!

2. Uspořádejte svatbu mimo sezónu!

Letní měsíce jsou zpravidla největší svatební sezónou v roce. Je obtížnější sehnat ten správný termín a v daném termínu jsou pak služby, které na samotnou svatbu využijeme samozřejmě dražší, než například v prosinci. Můžete ušitřit více než 30% rozpočtu vaší svatby, pokud ji uspořádáte mimo svatební sezónu!

3. Pro hostinu využijte restaurace!

Pro další ušetření vašeho rozpočtu na svatbu doporučujeme využít na svatební hostinu zařízení k tomu určené, tedy nejlépe restaurace. Je to z hlediska rozpočtu daleko lepší, než si pronajmout prostor, pronajmout nábytek a zajistit catteringovou společnost.

4. Najměte si svatební agenturu, nebo agenta!

Ušetřit peníze tím, že je utratím za svatebního koordinátora? Leč to zní trochu divně, rozhodně ušetříte! Svatební koordinátor má mnohaleté zkušenosti s realizací svateb, takže dokáže i při sestavování rozpočtu na svatbu poradit, kde je nejlepší ušetřit a proč. Dokáže usmlouvat výhodnější ceny u všech dodavatelů v rámci dlouhodobých obchodních vztahů, takže konečný účet za svatbu může být až o 10% nižší!

5. Žádné zbytečné přejíždění z místa na místo!

Pokud můžete mít vše na jednom místě, váš účet se může snížit o dalších 10%! místo na obřad, hostinu, párty i ubytuvání mít v jednom má nesporně veliké výhody. Nezanedbatelnou z nich je samozřejmě rozpočet, který tím může velice ušetřit. Nemusíte přejíždět kolonou automobilů a limuzín z místa na místo, také vyjednání výhodnější ceny u jednoho dodavatele bude jednodušší v rámci většího rozpočtu.

6. Vytvořte pozvánky online!

V dnešním online světě již není běžné zasílání dopisů a pohledů přes poštovní ústavy. Je to zdlouhavé a drahé. Dnes vše funguje běžně online. Proto další krok, jak ušetřit z rozpočtu na vaší svatbu je poslat všechna svatební oznámení jednoduše online ať již formou emailu, nebo sms. Pro osobnější sdělení můžete jednoduše odkázat na webovou stránku, kterou si dnes již zdarma vytvoříte skoro kdekoliv. Na webové stránce můžete sdělit veškeré informace pro vaše svatební hosty.

7. Vzdejte se programu!

Mnoho svatebčanů se rozhodne, že není zapotřebí žádný tištěný program svatby. Za prvé to ušetří stres, nejste vázáni na přesný harmonogram svatby a když už něco nejde přesně podle představ, tak si toho alespoň nikdo nemusí všimnout... Neodmyslitelně to ušetří také náklady, které jsou zbytečné. Nejdůležitější jsou přeci sliby společné lásky!

 
 

Přečtěte si více