Marriage Guide online

Amatérští svatební fotografové

Text: Michaela Vadová

Stále aktuální zvyk při českých svatbách je to, že se příbuzní spolupodílí na zachycování cenných okamžiků svatebního dne. Na první pohled se tato aktivita může zdát jako vstřícný záměr - nabídnout další pohled a samozřejmě další fotky, ale není to zbytečné nebo dokonce kontraproduktivní?

Amatérští svatební fotografovéZobrazit galerii (9)
Foto: corey ann photography

Proč jsou svatební fotografie speciální kategorií?

Svatební den patří mezi nejemotivnější dny v životě. Skládá se z mozaiky mnoha dojmů, emocí a zážitků, že si to vše dohromady nevěsta ani ženich nemohou pořádně uvědomit. Vše se poskládá až později – při prohlížení svatebních fotografií.

Jistě se žádná svatba neobejde bez povinných záběrů novomanželů. Nejčastěji vám svatební fotograf spolehlivě zachytí příchod nevěsty, proslov, výměnu snubních prstýnků, novomanželský polibek, podepsání dokumentů a přání rodiny a přátel. Kromě těchto momentů je ale svatební den naplněn mnoha momentkami, které se vyplatí zachytit. Bezesporu nejzajímavější jsou fotografie o emocích, kratičké okamžiky dojetí, vyjádření lásky a podpory, stisk ruky, objetí, radost i slzy. Tím vším je svatební den přímo nabitý. Jak zachytit tyto vzácné chvíle a okamžiky? Know how má svatební fotograf, který je stále ve střehu, je všude přítomný a zároveň nikde nepřekáží….

S dovolením

Někdy se na svatební fotodokumentaci podílí více nespolupracujících fotografů – v praxi to bývá nejčastěji profesionální fotograf a strýček s dražším fotoaparátem (nebo dokonce svatebčan fotící na mobilní telefon). Jak se někdo může zároveň přítomně účastnit svatebního obřadu a zároveň fotit? Opravdu chceme mít jedno z příbuzných na všech fotografiích zachyceného s fotoaparátem nebo s mobilním telefonem před obličejem? A na kolika fotografiích bude novomanželský pár a v blízkosti amatérský fotograf?

Amatérské focení a jeho rizika

Kdy že během obřadu proběhne novomanželské políbení? A kam si stoupnout, aby dobře fungovalo světlo a prostředí? Byl jsem dojatý a hledal jsem kapesník. Zrovna jste oba dva mrkli a tak je fotka nepoužitelná. To vše se může stát, a proto se vyplatí nenechat věci náhodě. Profesionální svatební fotograf všechno zachytí a svatebčané se mohou plně věnovat svatebnímu obřadu. Jak jinak chcete prožívat svatební den, než naplno? Vychutnejte si emoce, věnujte svůj čas plně novomanželskému páru a později si společně zavzpomínáte u perfektních svatebních fotografií.

 
 
Amatérští svatební fotografovéAmatérští svatební fotografovéAmatérští svatební fotografovéAmatérští svatební fotografovéAmatérští svatební fotografovéAmatérští svatební fotografovéAmatérští svatební fotografovéAmatérští svatební fotografové

Přečtěte si více