Marriage Guide online

Jak vyzrát na vrtkavé počasí ve svatební den

Text: Mgr. Michaela Vadová

enkovní svatby mají nezaměnitelné romantické kouzlo…pokud se vydaří počasí. Všichni si přejí, aby bylo krásně a slunečno, ale to není všechno. Na co se připravit, aby vám počasí svatbu pod širým nebem nezkomplikovalo?

Jak vyzrát na vrtkavé počasí ve svatební den

Déšť

Hlavně, aby nám nepršelo - ačkoliv přísloví říká, že na svatbě novomanželům prší štěstí… Všechny profesionální agentury vám doporučí, mít při svatbě venku zajištěnou variantu pro případ vydatného deště. Dejte na jejich rady a zajistěte si party stany, altánky, přístřešky a další možnosti, jak se ukrýt před deštivou přeháňkou.

Vítr

Svatbu v krásný sluneční den může zkomplikovat i silný vítr. Proto je prozíravé se i na větrné počasí dobře připravit. V první řadě důkladně zafixujte všechny dekorace, aby svatební den nebyl ve znamení létajících květin, ubrousků a další výzdoby a rekvizit. Pozor si dejte také na materiál dekorace, přesněji na šustivé dekorace. Jemný hedvábný papír sice vypadá překrásně a vytváří efektivní ozdoby, ale v kombinaci s větrem může jeho výrazné šustění způsobit to, že oddávajícímu ani nevěstě se ženichem nebudeme rozumět ani slovo.

Na případné větrné počasí by se měla připravit také nevěsta. Na venkovní svatby ve volném prostranství se nedoporučují příliš dlouhé vlečky a vhodně by se měl zvolit také závoj. Při větru může být závoj pěkně neposedný. Doporučujeme, aby si nevěsta nechala svůj závoj dokonale připevnit k účesu.

Bláto

Slunečné počasí ve svatební den nemusí znamenat výhru, pokud několik dní před dnem D pršelo a zvolené místo, zahrada, louka nebo park bude promáčené. Svatba v holínkách není pro každého. Proto odborníci doporučují dobré řešení, jak se vyhnout svatbě na blátě. Opatřené party stany a další přístřešky postavte na místě již několik dní před svatbou. I kdyby pršelo, kryté plochy nebudou zcela promáčené a ve svatební den budou dobře připravené.

Blátivou cestu vyřeší provizorní prkenná podlaha (použít můžete i dřevěné palety) a červený koberec. Díky tomuto řešení se nebudou podpadky nevěstiných bot zarývat do země a neuvíznou.

Slunce

Krásný sluneční den – to si přejí všichni svatebčané, ale také slunce může mít na svatbu venku negativní účinky. Proto je dobré připravit se předem. Na vybrané místo se vydejte nejlépe ve stejnou hodinu, v jakou bude probíhat váš svatební obřad. Zjistíte, kam budou dopadat sluneční paprsky a můžete vše situovat tak, aby při obřadu nesvítilo sluníčko nevěstě a ženichovi přímo do očí. Svatební fotografie s oslněnými svatebčany a s mžourajícími novomanželi nejsou to pravé.

Se slunečními paprsky počítejte také tehdy, máte-li hostinu venku. Veškeré občerstvení by mělo být chráněno před přímým slunečním zářením.

 
 

Přečtěte si více