Marriage Guide online

Home made dárky pro svatebčany

Text: Lenka Zelnitiusová

Termín spolu s místem svatby máte naplánovaný, stejně tak i výzdobu? Pořád ale nemáte jasno v tom, jak pojmete svatební dary pro svatebčany? Dárečky pro svatební hosty patří dnes téměř ke každé svatbě, překvapte své nebližší a poděkujte jim za to, že se rozhodli prožít ten nejkrásnější okamžik s vámi.

Home made dárky pro svatebčanyZobrazit galerii (6)
Foto: Pixabay.com

S čím se vyplatí počítat, jak tomu bylo před lety a jak líbivé maličkosti vůbec pojmout? To vše vám prozradí následující řádky!

Ujasněte si předem!

Ještě než budete řešit otázku dárků pro hosty, je vhodné mít jasno v následujících aspektech. Dárky pro svatebčany by měly vždy korespondovat se stylem vaší veselky a vystihovat ji.

Je-li v plánu ta rustikální, nebo luxusní, stejně tak by měly vypadat také tyto dárky a upomínkové předměty. V rámci venkovské svatby myslete na vhodné přírodní alternativy a rovněž ve stejném stylu koncipujte i dárkové balení. V případě, že pořádáte svatbu pro sto a více hostů někde v zámeckém hotelu a přejete si, aby vše bylo okázalé, neváhejte si stanovit daný rozpočet, ať máte z čeho vycházet.

Ať už ale máte v plánu jakoukoliv svatbu a v rámci financí si musíte spíše utáhnout opasky, určitě lze zvolit i méně nákladné drobnosti. Potěšit druhé lze bez ohledu na výši vynaložené sumy.

Jak to bylo dřív?

Vyrobte si DIY obálky či krabičky pro netradiční překvapení!
Vyrobte si DIY obálky či krabičky pro netradiční překvapení! | Foto: Pixabay.com

Když se zeptáte svých rodičů, jaké dárky pro svatebčany se darovaly za starých časů, tak zjistíte, že to byla nejčastěji sladká výslužka ve formě svatebních koláčků a zákusků. I když tento zvyk v současné době pomalu mizí ze scény a snoubenci od darování svatebních pamlsků upouští, čím dál častěji je nahrazují kreativní DIY drobnosti. Svatebčané totiž nečekají, že je nevěsta a ženich obdarují a jejich radost spolu s překvapením je opravdu velká.

Vzhledem k tomu, že celý svatební den je o lásce, vyrobte i vy tyto maličkosti s láskou a od srdce.

Pro mlsouny

Makronky umí nadchnout
Makronky umí nadchnout | Foto: Pixabay.com

Krabičku plnou cukroví, koláčků a krémových zákusků na mysli nemáme, současným trendem je darovat nejrůznější laskominy, které jsou vkusně zabalené a navíc nechybí iniciály novomanželů a datum jejich svatby. V rámci jedlých dárků využijete jak celofán, tak třeba mini skleničky, na které nalepíte DIY etiketu. Pokud jste ale kreativní ažaž, na řadu mohou přijít také láskyplné citáty, fráze, nebo klíčové momenty z vašeho soukromého života, které hosty překvapí a navíc se tak o vašem vztahu dozvědí něco navíc.

Milujete pečení nejrůznějších sladkostí? Neváhejte toto gurmánské umění do darů začlenit. Upečte (případně si nechejte upéct) menší perníčky ve tvaru srdce nebo barevné makronky s nejrůznějšími náplněmi. Zabalit do menší krabičky můžete ořechy nebo sušené plody v jogurtu či bílé čokoládě. Oblíbené jsou také domácí verze nejrůznějších bonbonů, nebo želé s kousky ovoce.

Nadchly vás bylinky, které sušíte, jak je rok dlouhý? Svatební čaj by jistě jen tak někdo nečekal. Připravte si bylinnou směs z máty, meduňky a s plátky růží. Skvělou variantu představuje také pečený čaj, citrusový džem nebo jahodová marmeláda se šampaňským.

Kvetoucí štěstí

Sukulent pro svatebčany překvapí.
Sukulent pro svatebčany překvapí. | Foto: Pixabay.com

Svatba je momentem, kdy vám, jakožto novomanželům, přejí všichni hromadu štěstí. A co takhle právě tuto kouzelné esenci popřát jim a zároveň ji darovat ve formě čtyřlístku v mini květináči, kam navíc můžete připíchnout mini postavičku kominíčka! Pokud se vám nechce shánět právě čtyřlístek, další možnost představuje rostlinka s drobnými kulatými lístečky původem ze Středomoří jménem helxine.

Chcete ušetřit a máte tak v plánu si vše vypěstovat sami? S následnou výsadbou počítejte dopředu a s dostatečným předstihem. Nádherně vypadají také všelijaké sukulenty, nebo plus size zelenolistá kráska, které se přezdívá tlustice. Ať už zvolíte jakoukoliv rostlinu, rozhodně myslete na výzdobu a vyšperkování květináče. Vhodné jsou také barevné zápichy s vtipnými hláškami nebo se zamilovanými citáty.

Voňavé maličkosti

Doslova za hubičku lze vyrobit šumivé bomby do koupele, které vyklepnete z formičky a následně zabalíte do celofánu. Usilujte o to, aby barevné provedení odpovídalo zvoleným svatebním odstínům. Zkrátka a dobře, ať to ladí! K šumivým bombám lze přidat domácí mýdlo, sůl do koupele, koupelový olejíček nebo mini svíčky.

Když to s jehlou a nití umíte

Pytlík z juty a s levandulí
Pytlík z juty a s levandulí | Foto: Pixabay.com

Volný čas trávíte nejraději u šicího stroje? Pak vaše umění využijte a ušijte pro svatebčany nějaké to textilní překvapení. Látková srdíčka z juty naplňte aromatickou levandulí, pošijte krajkou, připojte režný provázek a máte hotovo.

Inspirace na větší či menší překvapení

Prskavky ozvláštní večerní zábavu
Prskavky ozvláštní večerní zábavu | Foto: Pixabay.com

Svatební noviny představují milou pozornost pro svatebčany. Navždy jim budou připomínat váš den D a navíc se v nich hosté dozví nespočet zajímavostí o vás - jako páru. Myslete proto na zajímavé pikantnosti, vaše fotky z mládí i na příběh, kdy, jak a kde jste se potkali.

Máte v plánu ve večerních hodinách hromadně zapálit prskavky? Pak je každému z přítomných darujte ke jmenovce na svatební tabuli.

A co takhle svatební víno? Navrhněte si svatební etiketu, doplňte ji o vaše fotky, jména a datum svatby. Preferujte soukromého vinaře, který vám udělá skvělou cenu a doporučí lahodný vinný mok.

Ať už ale zvolíte pro svatebčany jakékoliv překvapení, rozhodně je potěšíte. Nejde o to darovat nákladné dárky, úplně postačí drobnosti, které jsou vyrobeny s láskou.

 
 

Přečtěte si více