Marriage Guide online

Jaké jsou dobré svatební dary?

Text: Michaela Vadová

Je jedno, jestli jste se brali loni, před pěti lety nebo minulý měsíc. Určitě jste si zapamatovali nejkrásnější svatební dar, nebo dárky, které jste dostali. Nezáleží na tom, kolik stály, ale jaké emoce ve vás vyvolávají. Ty nejkrásnější dary darované s láskou a upřímnou štědrostí si budete pamatovat navždy…a které dary mohou být právě takovým nejkrásnějším svatebním darem?

Jaké jsou dobré svatební dary?

Které dárky se stanou nezapomenutelnými hned po rozbalení? Podívejte se na naše typy, které reálné nevěsty oceňují…někdy praktické, někdy sentimentální. Rozhodně ale všechny stojí za to.

Líbánkový zájezd

Dnes už je běžné, že novomanželé mají plně vybavenou domácnost a tak místo spotřebičů lze investovat do cesty na exotickou dovolenou. I posvatební výlet nebo jen víkendový pobyt – třeba se speciální lekcí nového sportu se může stát nezapomenutelným zážitkem. Právě taková malá speciální třešnička na dortu bude zdrojem nových dobrodružství novomanželského páru. Nemusíte nabídnout měsíční cestu po krásách Afriky, i Evropa má co nabídnout!

Užitečný dar

Možná vás překvapí, že i docela obyčejná materiální věc, kterou budou novomanželé používat intenzivně, se může stát jedním z nezapomenutelných darů. Jestli se nevěsta a ženich rádi dívají na filmy zaboření do pohodlné sedací soupravy, zainvestujte do krásné, kvalitní a hebké deky. Vlněné materiály jsou poměrně drahé, a pokud doplníte i něco originálního a specifického, mohou si společně na svatební den vzpomenout pokaždé, když přijde chladnější večer…

Upečený dárek

Objednaný dort má své výhody. Profesionální přístup, kvalitní suroviny…nicméně koláčky nebo dortík od maminky nebo věhlasné domácí zákusky od šikovné tetičky mohou také velice mile překvapit. Upečte nevěstě a ženichovi jejich oblíbené mlsání den před svatbou a uvidíte, jak mile je překvapí domácí provedení. Ani na tento moment, kdy pro ně chcete s láskou upéct něco, co mají velice rádi a co je potěší – se nezapomíná. A ruku na srdce – rozdíl mezi domácím a kupovaným pozná každý…

Rodinný svatební dar

Nakonec si možná uvědomíte, že jedním z nejkrásnějších svatebních darů je to, že jste se sešli celá rodina a že po letech vidíte i vzdálenější příbuzné a všichni se výborně baví. Vychutnávejte si tuto atmosféru a určitě si ji zvěčněte a zhmotněte do svatebních fotek. Přítomnost rodiny, vašich blízkých a milovaných patří k dalším hodnotným zážitkům.

Dary pro budoucího člena rodiny

Svatbou vstupují dva lidé do úplně nového vytváření rodiny a dříve či později budou ostatní očekávat malý přírůstek. Pro některé nevěsty je velmi roztomilé dostat už na svatbě symbol, připomínající, že jedním ze smyslů manželství je právě založení rodiny. Dudlíček, dečka, pár věcí do výbavičky jako naznačení: držíme vám palce a také jako vzkaz: přejeme vám hodně dětí…

Originální sada skleniček na víno

Každý pes jiná ves, ale emoce zaručeny. Domluvte se s přáteli a s rodinou a dejte dohromady sadu skleniček na víno. Každý pár koupí jiný design, čímž v paralele vystihnete různorodost rodiny či přátel. Sada sice není dokonalá, ale při sklence vína ve dvou se můžou manželé radovat z originálního dárku a vzpomenout si na každého člena rodiny. (12 sklenic stačí).

 
 

Přečtěte si více