Marriage Guide online

Jaké spotřebiče jsou vhodné jako svatební dárek?

Svatba je významným krokem v životě dvou lidí, proto je kladen velký důraz na celý slavnostní den, svatební obřad, hostinu, sešlost, celou velkou událost. Svatba pak pro hosty i blízké svatebčanů znamená možnost obdarovat novomanžely nějakým darem. Co ale darovat? Než volit neosobní peníze, sošky, na které se bude prášit nebo dárky, které nikdo nevyužije, je dobré myslet na něco praktického. Co třeba nějaký spotřebič?

Je chybou si myslet, že spotřebiče nejsou vhodným svatebním darem. Naopak. Patří mezi ty nejvděčnější. Zvlášť, když nová rodina svou domácnost teprve buduje, nebo staví domov, přestavuje jej a podobně. V takovém případě je jakýkoli praktický pomocník do domácnosti vítaným vybavením, které potěší i odvede dobrou práci.

Svatební dárek do kuchyně

Pákové kávovary

Jaké spotřebiče jsou vhodné jako svatební dárek?

Pokud o vybavenosti domácnosti novomanželů nevíte vůbec nic, nebo se nechcete ptát, pak vsaďte na jistotu. Ve většině rodinách se pije káva, a někde dokonce ve velkém množství. Každý kávomilec ocení kvalitní kávovar. Pokud se v nich moc nevyznáte, pak si nechte doporučit pákové kávovary. Ty umí doslova zázraky, za malou chvilku lze připravit prvotřídní espresso, double espresso, cappuccino nebo třeba latté. A to podle intenzity a chuti každého individuálně.

Horkovzdušné fritézy

Jako výborný dárek ke svatbě poslouží i horkovzdušné fritézy. Patří mezi zařízení, která při správné volbě mohou zastat řadu užitečných funkcí. Například připraví dokonale chutné a zdravé pokrmy s minimálním množstvím tuků, zároveň poslouží jako gril, trouba nebo šikovná sušička na ovoce a zeleninu. Horkovzdušné fritézy jsou spotřebiče, které si najdou místo v každé domácnosti, a přitom nezaberou zbytečně moc prostoru.

Tlakové hrnce

Mezi prestižní dary lze hravě zařadit i praktické tlakové hrnce. V současné době je možno pořídit kousky, které i z náročného vaření udělají příjemnou zábavu. Tlakové hrnce jsou vhodné pro profesionální kuchaře i úplné kuchyňské začátečníky, což se zvlášť u mladých svatebčanů může docela hodit. Moderní tlakové hrnce zvládnou rychlé tlakové vaření stejně dobře jako klasické vaření, dušení, pečení nebo vaření v páře.

Kuchyňské roboty

Multifunkční přístroj je vždy výhoda. Proč? Protože zastane strašně moc práce. Stěžejní výhodou kuchyňského robotu je, že v sobě kombinuje několik přístrojů najednou. Proto umí usnadnit práci, ušetřit čas a energii. Co čekat od kuchyňského robotu? Třeba mletí, řezání, sekání, šlehání, hnětení, mixování atd.

Svatební dárek pro potěšení

Gramofony

Pokud byste chtěli darovat něco neotřelého, pak se rozhodně zaměřte na gramofony. I když prošly dobou určitého útlumu, nikdy nevyšly zcela z módy. A nyní se jejich obliba vrací v plné síle. Gramofony prostě budou patřit mezi média, ke kterým se budou lidé vracet stále. Jedinečný zvuk gramofonu totiž ani zdaleka nelze srovnat s CD nebo starými páskami. A to vědí i nahrávací společnosti, zpěváci i kapely. A proto se není čemu divit, že řada z nich ráda zařazuje do své tvorby edici vinylových desek. Gramofony se hodí do každé domácnosti, do moderního i staršího bydlení.

Televize

Ano, nebojte se darovat i vhodnou televizi. Zvlášť v nové domácnosti takový dárek přivítají s velkou radostí. Ale je možná dobré se předem informovat o možnostech a prostorech bytu nebo domu, kam by taková televize mohla být umístěna. Velikost i funkce by měly být kompatibilní s potřebami uživatelů, proto nakupujte na přání nebo podle zjištěných parametrů.

  • TIP: Pokud vybíráte i mezi jinými dary, než jen spotřebiči, vhodný svatební dar může být i zájezd na dovolenou u moře, kde si novomanželé dopřejí trochu více relaxu a pohody.

Něco pro zdraví

Jako vhodný svatební dárek je i spotřebič, který umí udělat něco pro zdraví. Například zajistit skvělý relax. Ten je totiž také důležitý. Dopřát druhým zaslouženou pohodu a uvolnění můžete pomocí masážních přístrojů, které uleví po náročné pracovní nebo fyzické aktivitě. Pro sportovce nebo sportovní pár se pak hodí nějaký dobrý fitness přístroj, který pomůže udržovat kondici i v pohodlí domova, zvyšovat zdatnost i celkovou imunitu.

 
 

Přečtěte si více