Marriage Guide online

Stres před svatbou: Vyzrajte na něj

Text: Alena Klimková

Naplánovali jste si s partnerem svou svatbu do sebemenšího detailu? I tak se mějte na pozoru. Váš vysněný den vám může nepěkně zkazit jedna nepříjemná věc, kterou je stres. Chcete si tedy svou svatbu užít se vším všudy? Inspirujte se našimi tipy, díky kterým proplujete svým vysněným dnem bez zbytečného stresu a nervozity.

Stres před svatbou: Vyzrajte na nějZobrazit galerii (8)
Foto: Pexels.com

Na jeden z nejdůležitějších dnů svého života se většina nevěst a ženichů velmi těší. Často nemohou dospat ani rána a jsou nedočkaví, až svému milovanému partnerovi řeknou konečně ANO. Zdravá nervozita ke svatbě samozřejmě patří. Pokud ale překročí určitou mez, může naopak průběh svatebního dne nepěkně pokazit. Abyste se ze samého stresu a nervozity z toho, zda na vaší svatbě všechno proběhne, jak má, nezhroutili, pokuste se už pár dnů před svým dnem D dostatečně odreagovat.

Nenechte svatební starosti, aby vás naplno pohltily. Jaký přístup vám tedy pomůže překonat nadměrný stres, který se vás může zmocnit bezprostředně před vaší svatbou?

Dostatečně spěte

Stres před svatbou: Vyzrajte na něj
Foto: Unsplash.com

Dlouhý a vydatný spánek působí jako lék. Zvlášť pokud se nacházíte ve velmi náročném životním období. Několik dnů před svatbou si každý den naordinujte alespoň osmihodinový spánek.

Než ulehnete do postele, odložte navíc všechny své svatební starosti stranou. Pokud se vám i tak špatně usíná, pusťte si relaxační hudbu a začtěte se do nějakého příjemného čtení, které se ovšem rozhodně netýká svateb. Přijdete tak na jiné myšlenky, což je nezbytné pro váš klidný spánek.

Vsaďte na aromaterapii

Stres před svatbou: Vyzrajte na něj
Foto: Unsplash.com

Po každé, než půjdete spát, si dopřejte také relaxační lázeň. Do vany napuštěné horkou vodou si můžete přidat rovněž několik kapek esenciálního levandulového oleje. Právě levandule je proslulá svými zklidňujícími účinky, díky kterým vaše starosti odplynou v dáli.

Aromaterapie může být vaším velkým pomocníkem v boji proti předsvatební nervozitě i v průběhu dne. Máte-li aromalampu, přidejte do ní opět několik kapek esenciálního levandulového oleje. Tento olej však lze nakapat i jen tak na papírový ubrousek. I tímto způsobem se celou místností rozšíří podmanivá vůně levandule, která bude blahodárně působit na vaši mysl.

Tip: Od stresu a nervozity vám pomůže nejen levandule. V průběhu dne si pouštějte také své oblíbené písničky, které vám zvednou náladu. Pusťte si rovněž (třeba na YouTube) vtipná videa, u kterých se zasmějete a které ovšem nijak nesouvisí se svatbou.

Zacvičte si nebo běžte na procházku

Stres před svatbou: Vyzrajte na něj
Foto: Unsplash.com

Aktivní pohyb působí blahodárně nejen na tělo, ale také na mysl. Abyste si pořádně pročistili hlavu, poslední dny před svatbou se pořádně hýbejte. Každý den si dopřejte intenzivní cvičení, nebo alespoň hodinovou procházku přírodou.

Nezapomeňte jíst

Stres před svatbou: Vyzrajte na něj
Foto: Pixabay.com

I když se vám pravděpodobně bezprostředně před svatbou svírá žaludek a nemáte na nic chuť, nezapomeňte jíst. Právě jídlem zaženete své chmury, stres i úzkosti. Aby vám nebylo špatně od žaludku, naordinujte si lehký jídelníček plný ovoce, zeleniny, bílého masa, celozrnných výrobků i zakysaných mléčných výrobků.

Za den vypijte alespoň dva litry čisté neperlivé vody, dopřát si v průběhu dne můžete také uklidňující meduňkový čaj. Zapomeňte však na alkoholické nápoje, které by váš stres i nervozitu o mnoho zhoršily.

Vypovídejte se, uleví se vám

Stres před svatbou: Vyzrajte na něj
Foto: Pixabay.com

Jestli vás před vaší svatbou něco trápí nebo stresuje, nenechávejte si to rozhodně pro sebe. Tento problém by ve vás ještě narůstal. O tom, kvůli čemu nemůžete spát, se svěřte někomu blízkému z rodiny či přátel. Vnitřně se vám uleví a možná společně najdete řešení vašeho problému.

Tip: Máte-li pocit, že všeho máte až nad hlavu, obraťte se na svatební koordinátorku, která místo vás převezme plánování svatby. Zodpovědnost a spolu s ní i případný stres se tím pádem přesune na ni.

Nežijte pouze svatbou, obraťte pozornost na jiné příjemné věci

Stres před svatbou: Vyzrajte na něj
Foto: Unsplash.com

Stalo se plánování svatby v poslední době hlavním tématem, o kterém mluvíte vždy a všude? Změňte to! Přestaňte svou svatbou tolik žít a především s blížícím se dnem D nevěnujte plánování svatby takovou pozornost.

Abyste si psychicky ulevili, zaměřte se i na svůj aktuální osobní život, koníčky, rodinu a přátele. Zajděte si s partnerem jen tak na večeři či večerní procházku, vyrazte s přáteli do kina nebo se projděte přírodou. Pokud si chcete opravdu vyčistit hlavu, v těchto případech se co nejvíce vyhýbejte hovorům o vaší blížící se svatbě.

Užívejte si intimní chvilky s partnerem

Stres před svatbou: Vyzrajte na něj
Foto: Pixabay.com

Čím před svatbou zaručeně utlumíte doutnající nervozitu a stres? Příjemnými intimními chvilkami se svým partnerem, které vám díky vyplaveným endorfinům přinesou úsměv na tváři i klid v duši. O sexu se právem říká, že výrazně snižuje stres a vyvolává samé pozitivní pocity. Na tento fakt myslete i vy.

Tip pro nevěsty: Rozmazlujte se

Abyste před svatbou ulevila své mysli, nechte se hýčkat. Zajděte si nejen na manikúru a kosmetiku, ale i na masáž, do sauny či do wellness centra. Nebo si kupte nový parfém či nádherné šaty na svatební cestu. Co je na svatbě nejdůležitější? No přeci usměvavá a uvolněná nevěsta!

A jakého pravidla byste se měli bezprostředně před svatbou i ve svůj den D držet? Nenechte se unášet zbytečnými emocemi, nervozitou a stresem a raději do svého svatebního rána vykročte pravou nohou a s úsměvem na rtu. Je to to nejlepší, co můžete pro pohodový průběh svého svatebního dne udělat.

 
 

Přečtěte si více