Marriage Guide online

Svatba se svatební koordinátorkou vám ušetří nervy i finance

Text: Lenka Zelnitiusová

Plánujete veselku, ale pořád se nemůžete rozhodnout, zda to zvládnete ve vlastní režii, nebo jestli se máte spolehnout na svatební koordinátorku? S čím vším pomůže, kolik stojí a jak její přítomnost na svatbě hodnotí nevěsty, které měly tu zkušenost? Přinášíme vám ucelený souhrn, který vám pomůže vyřešit dilema.

Svatba se svatební koordinátorkou vám ušetří nervy i financeZobrazit galerii (5)
Foto: Unsplash.com

„Vzhledem k tomu, že jsme s Pavlem opravdu pracovně vytížení, nemohli jsme si dovolit věnovat čas přípravám naší svatby. Proto jsme využili služeb svatební koordinátorky a rozhodně jsme díky této možnosti prožili svatební den v klidu, bez nervů a především jsme si jej zvládli užít,“ vysvětluje Magda (40).

„Já jsem velká trémistka a Roman zase těžce nese stres. Proto jsme o svatbě bez koordinátorky ani neuvažovali. Postarala se o zasedací pořádek, vysvětlila nám, v jakém pořadí se vchází do kostelu a dokonce se ujala rozkrajování svatebního dortu a moderování zábavního programu,“ vzpomíná nadšeně Laura (36)

„Vždycky jsem si myslela, že svatební koordinátorka je jen dalším zbytečným výdajem, ale opak je pravdou. Právě díky ní jsme v mnohém ušetřili. Pořádali jsme velkou svatbu pro 120 hostů a Kateřina nám nejenom pomohla zkrotit rozpočet, ale především vyjednala úžasné ceny s dodavateli,“ vyjmenovává hlavní benefity Karolína (29).

Konzultace

Myslete na maličkosti
Myslete na maličkosti | Foto: Unsplash.com

Pokud si chcete svatbu zařídit sami, ale schází vám zdroj cenných informací, nebo máte hlavu plnou otázek, můžete se se svatební asistentkou sejít a veškeré nejasnosti s ní probrat. Sama vám vysvětlí mnohé a případně poradí, na čem lze ušetřit a kde se naopak vyplatí si připlatit. V současné době jsou oblíbené tzv. kurzy pro nevěsty, kde nasajete nejenom inspiraci, aktuální trendy, ale především správné postupy, jak to vlastně v rámci svateb chodí. Osobní konzultace se svatební asistentkou cílí na individuální přístup a na rady přímo na míru vaší svatbě, zatímco kurzy jsou v tomto směru zaměřeny spíše obecně. Cena od 1500 Kč.

Svatba na klíč a vám na míru

Svatbu si užijete na výbornou
Svatbu si užijete na výbornou | Foto: Unsplash.com

Nechcete si se zařizováním a plánováním svatby dělat hlavu? Stačí svatební agentce sdělit vaše představy i přání a nechat ji vše zařídit za vás. Ta bude jednat ve vašem zájmu a veškeré kroky s vámi vždy pečlivě prokonzultuje.

Pomůže zvolit vhodnou lokalitu, poradí s úředními formalitami, představí vám návrhy na dekorace a v případě zájmu zapůjčí potřebné rekvizity. Vezme si na starost zajištění cateringu, kadeřníka či stylisty, květin, kameramana spolu s fotografem, hudby, případně moderátora. Spolu s vámi promyslí svatební harmonogram, menu, zábavu i svatební hry a zaručí se za to, aby vše proběhlo na jedničku. Vy jako nevěsta budete mít dostatek času na výběr snubních prstýnků a padnoucích svatebních šatů. Zatímco jiné potencionální nevěsty neví, kde jím hlava stojí. Vy se zvládnete na svatbu i těšit.

Cena se odvíjí dle náročnosti a velikosti dané svatby.

Koordinace svatebního dne

Svatba poběží jako na drátku
Svatba poběží jako na drátku | Foto: Unsplash.com

Jste organizátorka tělem i duší, ale dohled nad dnem D byste ráda přenechala profesionálům, co své práci rozumí a nejenom obřad, ale i další svatební náležitosti mají v malíčku? Svatebního koordinátora lze zajistit také pouze na den vaší veselky. Tímto rozhodnutím usnadníte starosti i povinnosti jak svým rodičům, tak svědkům. Vy i vaši nejbližší protančíte celou svatbou bez stresu, břímě zodpovědnosti totiž převezme odborník.

Cena: od 3 000 (mimo Prahu) až 10 000 Kč. Vše se odvíjí dle počtu hodin, po dobu kterých vám bude koordinátor k dispozici a také na lokalitě.

Jak vybrat svatební koordinátorku?

Svatební koordinátorka vám zajistí hladký průběh veselky
Svatební koordinátorka vám zajistí hladký průběh veselky | Foto: Unsplash.com

Zatímco před lety bylo u nás jen pár svatebních koordinátorů, dnes jich v Česku působí nespočet. Najít toho správného proto nemusí být zrovna jednoduché. Neváhejte se poptat ve svém okolí na doporučení, pročítejte recenze a mrkněte také na jejich realizované svatby na sociálních sítích.

První schůzka je ve většině případů zdarma. Pokud nabudete dojmu, že vám svatební koordinátorka nesedí, neváhejte se sejít s další.

Kvalitní svatební koordinátorka realizuje po většinou jednu svatbu do týdne, nikdy ne více. Dbá totiž na poctivou přípravu. Poznáte ji také podle toho, že prvně naslouchá vašim představám a poté se doptává či upozorňuje na možné nesrovnalosti. Klíčovým faktorem je především navození pocitu důvěry, empatie, profesionality a nesmí samozřejmě chybět příjemné vystupování.

V čem mít jasno, než svatební koordinátorku kontaktujete?

  • Termín svatby
  • Představa a preferovaný styl svatby
  • Počet hostů
  • Rozpočet

Výhody v kostce

  • Ušetříte si nervy, starosti i svatební stres
  • Získáte skvělé tipy na oblíbené i nevšední svatební lokality
  • Přípravy i veselku si užijete na maximum
  • Výhodné ceny u dodavatelů
  • Plynulý chod svatby bez prodlev a nudných pauz
 
 

Přečtěte si více