Marriage Guide online

Když je snoubenci svatba ukradená

Text: Lenka Zelnitiusová

Drahý se konečně vyjádřil a požádal vás o ruku. Ale když přijde na plánování všech větších či menších otázek ohledně svatby, tak se vám zdá, že všechno nechává na vás a do ničeho se nehrne? Jste ve stresu nejenom z toho, že vám s ničím nepomůže, ale zároveň máte pocit, že ani tu žádost nemyslel tak vážně? Pak jsou následující řádky určeny právě pro vás. Začtěte se. Pro klid váš i ten snoubencův.

Když je snoubenci svatba ukradenáZobrazit galerii (4)
Foto: Pixabay.com

Jak to měly jiné nevěsty?

„David sice poklekl na velmi romantickém místě, ale co se týká svatby, tak organizaci nechal sobecky na mně s průhlednou výmluvou, že veselka je přece jenom ženská záležitost. Prvně jsem byla jeho přístupem zklamaná, po té jsem ale prozřela a s nejlepším možným záměrem se vrhla do plánování té nejkrásnější svatby. Drahý byl výsledkem natolik překvapen, že by se klidně ženil i podruhé. Pochopitelně se stejnou nevěstou, jen mu ten den přišel moc krátký,“ směje se Jitka (33).

„Pavel nikdy typ na ženění úplně nebyl a já jsem neměla zájem se svatbou zabývat sama, když on na to kašlal. Vzali jsme se kvůli tomu jen na radnici, zašli jsme s rodiči na oběd a bylo vymalováno. Za ušetřené peníze jsme odjeli na líbánky a přivezli si nespočet vzpomínek. Každý nechť si vdavky zařídí podle svého vnitřního já, nikdy proto slepě neposlouchejte své okolí, kamarádky, nebo snad tchyni,“ radí Markéta (28).

Ženy a muži smýšlí o svatbě trochu jinak

Když je snoubenci svatba ukradená
Foto: Pixabay.com

Když se řekne svatba, tak mnohým ženám se vyrojí nespočet představ, které si v hlavě formují a ladí už od dětství. Začíná to koukáním na pohádky se šťastným koncem a pokračuje řadou romantických filmů. Své vlastní svatby se nemůže dočkat každá žena, kdežto pánové to mají trochu jinak. Tam někde v hloubce svého já tuší, že se jednoho dne s tou pravou ožení, ale až tak jasné představy, jak by měla svatba vypadat, nemají. Od toho tady jsme my, ženy, abychom jim přetlumočily jaké jsou možnosti, vylíčily jim naše představy a dle finančních možností jste se mezi sebou domluvili k oboustranné spokojenosti.

To důležité zařiďte ve dvou

Když je snoubenci svatba ukradená
Foto: Pixabay.com

Termín, finanční rozpočet, místo obřadu i hostiny a seznam svatebních hostů společně prokonzultujte do puntíku. Pokud se nemůžete rozhodnout a máte v hledáčku hned dvě místa, tak se právě tam vydejte na výlet a podle emocí se rozhodněte, které z nich bude tím pravým pro váš den. Výběr padnoucího obleku a doplňků pro ženicha rozhodně nijak dlouho neodkládejte, ať máte dostatek času a prostoru hledat a zkoušet. Pánové to mají pochopitelně snazší, než vy jako nevěsta se svatební róbou, ale tak jako tak na to dohlédněte. Ať vám to spolu ladí. Snubní prsteny si opět žádají pozornost nevěsty i ženicha, přece jen je budete nosit celý život.

Vám oči září nadšením a on je „normální“

Zatímco vy vybíráte svatební kytici spolu s dekoracemi a ukazujete mu, jaké jsou možnosti, on jen nepřítomně přikyvuje a na 99 % netuší, o čem je vlastně řeč? Těmito maličkostmi ho přespříliš nezatěžujte, stejně se vám k těmto náležitostem vyjádří nejasně, nebo se mu bude líbit úplně všechno. Pánové totiž absolutně neřeší, jaký je rozdíl mezi tyrkysovou a jemným mint nádechem. Přijde jim to absolutně totožné, a zrovna to slyšet nechcete. Muže na svatbě zajímají jiné věci - dobré jídlo, pití a zábava.

Nemějte mu za zlé, že se nedokáže nadchnou vším, co tolik baví vás samotnou. Odpusťte si i vyčítavé věty typu, že vás nemá rád, že mu na svatbě nezáleží. Každý z nás, ať muž či žena, se těší a raduje po svém. A co si budeme povídat, pánové zrovna se svými emocemi zacházejí trochu šetrněji. Dekorace, výzdoba, květiny, ani dárky pro svatebčany je tolik nedostanou.

Chybí vám přítomnost snoubence? Buďte chytrá horákyně

Kdejaká žena by se začala rozčilovat, že se o svatbu nezajímá. Vy na to jděte od lesa a vezměte ho na zkušební večeři v restauraci, kde plánujete hostinu. Nechejte jej, ať se rozhodne, co by si představoval na odpolední grilování, kdy mimo jiné dorazí i jeho parta přátel. Protřele jej vtáhněte do děje a uvidíte, že v něm zažehnete jiskru zájmu.

Technické věci nechejte na něm

Když je snoubenci svatba ukradená
Foto: Pixabay.com

Co se týká půjčení limuzíny, veterána, nebo příprav vašeho stávajícího auta na svatbu, zaúkolujte milého s úsměvem na rtech. Pokud máte v plánu oslavu na zahradě, nechť rozvěsí LED světýlka a poseče trávník. Určitě chápete, jak to myslíme. Zkrátka a dobře, ať se každý z vás angažuje v tom, čemu rozumí.

Tipy na závěr

  • Máte plnou hlavu nejasností, zda se to či ono k sobě hodí, jestli toho není málo nebo naopak příliš? Zeptejte se těch, co vás dobře znají.
  • V rámci organizačních dilemat neváhejte kontaktovat svatební koodinátorku. Objednat si můžete jen konzultaci.
  • Postavil se váš drahý na stranu své matky a vás tímto chováním těžce zranil? Nepočínejte si hystericky a raději mu vaše rozpoložení objasněte. Určitě to pomůže víc, než prudký vodopád nevybíravých slov.
 
 

Přečtěte si více