Marriage Guide online

Magické datum svatby

Text: Lucie Holásková

Čísla jsou od pradávna spojována s magií, nesou v sobě určitou symboliku a význam. Astrologie jim přikládá nevídanou moc a pro obyčejné smrtelníky jsou významné i data různých svátků, narození, Vánoc, apod.. Mnoho párů volí takové magické datum i pro den své svatby. Většinou se jedná o datum, které v sobě nese stejné číslice. Jestli je to ale správná volba, nebo ne, to je otázkou již mnoho let...

V čem spočívá magie?

Magické datum je většinou spojováno s příchodem něčeho nového, se změnami a často také buď to se štěstím, či naopak s neštěstím. Například s příchodem roku 2000 nastala všeobecná panika. Lidé se dohadovali a rozdělili se na dva tábory. Jeden tábor byl zastánce toho, že to znamená příchod dobrých věcí, druhý nikoliv. Tak či onak, v názorech se rozcházeli i numerologové a nakonec se nestalo nic zásadního. Možná došlo k menším individuálním změnám v lidských životech, ale jako celek jsme prostě fungovali dál. Často tedy záleží i na tom, čemu věříte vy!

Například v letošním roce šlo o datum 07.07.2017. Co o tomto datu řekla numeroložka pro článek televize Nova vás možná překvapí. I přesto o svatby v tento den byl velký zájem!

Symbolika v číslech

U čísel nejde jen o ,,magii“, ale také o jakousi symboliku. Mnohé páry si vybírají datum své svatby podle významu, co pro ně konkrétní datum znamená. Nemusí to být tedy jen atraktivní datum se stejnými čísly. Ale například jde často o datum výročí, kdy se pár seznámil, o různě sečtené a odečtené data narození obou partnerů a podobně. V konkrétním datu tedy mnozí nevidí nic speciálního, ale tajemství je ukryto v něm.

Magické datum svatby

TIP: A přesně o takové tajemství, co datum vaší svatby skrývá, se můžete podělit s ostatními. Často na svatbách bývají pro hosty přichystané tzv. svatební noviny. Ty slouží hostům pro pobavení a ,,zabití času“ například při focení nevěsty s ženichem. Často do nich novomanželé píšou o významu jejich dne – například jaké pranostiky se k tomuto datu pojí, kdo má svátek a co toto jméno znamená v latinském jazyce a nakonec proč si toto datum vybrali – například datum jejich výročí, či součet jejich narozenin a podobně.

Jak zvolit své vlastní magické datum svatby

Jak jsme již říkali, existuje několik tipů pro výběr termínu svatbu.

Ten první je asi hodně jednoduchý – prostě si řekněte který měsíc se chcete brát, či kdy budete mít dovolenou a čas na líbánky a podívejte se na které datum připadá sobota...

Druhým způsobem je tzv. Magické datum. V příštím roce půjde například o datum 08.08.2018, což ale připadá na středu. A nebo o datum 18.08.2018, což je sobota! Pokud máte na tento termín spadeno, určitě neváhejte už teď s rezervací místa konání svatby a podobně. O toto datum nejspíše bude velký zájem. Co vše se k tomuto datu pojí – tedy slavné narozeniny i úmrtí, pranostika na tento den, či kdo má svátek a nebo dokonce jaká byla nejmenší a nejvyšší teplota v tento den se můžete dočíst například na wikipedii a inspirovat se tím do vašich svatebních novin. Pokud si přeci jenom nejste jistí významem tohoto dne a čísel s ním spojených, můžete jednoduše navštívit numeroložku a ujistit se svým výběrem.

Třetím způsobem je výběr symbolického čísla. Tedy jak jsme říkali například den vašeho výročí, či různé sečtení a odečtení vašich dnů narození. Jednoduchý a všeobecně známý návod jak na to vám zde ukážeme. Většinou jde o sečtení čísel data narození.

VY: 25.03.1986 – 2 + 5 + 3 + 1 + 9 + 8 + 6 = 34 ... 3 + 4 = 7

PARTNER: 17.06.1983 – 1 + 7 + 6 + 1 + 9 + 8 + 3 = 35 ... 3 + 5 = 8

7 + 8 = 15 ... 1 + 5 = 6

Vašim dnem je číslo 6 a teď se podívejte do tabulky, pro které data spadá číslo 6 a jaký má význam. Pokud vám to sedí, volte klidně tento den.

Stejně tak lze zkusit spočítat číslo dne, který jste si vybrali pro vaši svatbu.

Př.: 18.08.2018 – 1 + 8 + 8 + 2 + 1 + 8 = 28 ... 2 + 8 = 10 .. 1 + 0 = 1

Očíslování dnů dle numerologie:

1., 10., 19. a 28. den v měsíci je den s číslem 1

2., 11., 20. a 29. den v měsíci je den s číslem 2

3., 12., 21. a 30. den v měsíci je den s číslem 3

4., 13., 22. a 31. den v měsíci je den s číslem 4

5., 14. a 23. den v měsíci je den s číslem 5

6., 15. a 24. den v měsíci je den s číslem 6

7., 16. a 25. den v měsíci je den s číslem 7

8., 17. a 26. den v měsíci je den s číslem 8

9., 18. a 27. den v měsíci je den s číslem 9

Významy čísel dle numerologie:

Číslo dne 1

- Nové začátky

- Správný den ke vzniku něčeho nového nového, tedy i pro vstup do manželství

- svatba v tento den vám přinese jedinečný zážitek

Číslo dne 2

- Reprezentuje partnerství

- Číslo 2 se vztahuje k emocím, takže jde o skvělý den k vyjádření svých citů lásky

- velmi příznivý den pro uzavření manželství.

Číslo dne 3

- Toto číslo znamená oslavu, takže je to ten správný den k oslavě sňatku

- Je to den radosti, štěstí a smíchu

Číslo dne 4

- Má význam závazků a stabilitu

- Výborný den k tomu začít budovat pevné základy manželství

- Rovněž představuje soustředění na detaily (pozor tedy v den svatby, aby jste na něco nezapomněli, ale také ve společném životě)

Číslo dne 5

- Změna a nečekané události

- Není to nejlepší číslo pro svatební den, avšak rozhodně se s ním nebudete v životě nudit

Číslo dne 6

- Číslo 6 je číslem lásky

- Je to také číslo rodiny a přátelství

- Šestkový den je nejvíce vhodný pro uzavření manželství (po něm následuje den dvojkový).

Číslo dne 7

- Reprezentuje duchovnost, rozhodně se tedy hodí pro náboženské svatby v kostele

Číslo dne 8

- Číslo peněz, moci a uznání

- Číslo materiální karmy a manifestace – doporučuje se dělat si vizualizaci vašeho dne ,,D“ v představách, soustředit se na rovnováhu a neutrácet jen pro obdiv přítomných a také mít dořešenou minulost a být vyrovnaný

Číslo dne 9

- Znamená bilancování a uzavírání

- Jde o číslo, nesoucí s sebou logické rozhodnutí, nedoporučuje se úplně jako svatební číslo, ale může symbolizovat také konec vaší životní etapy ,,za svobodna“ a znamenat rozumné rozhodnutí vstoupit do svazku manželského

Další možnosti výběru magických svatebních termínů

Existují také další možnosti, podle kterých vybírat. U numeroložky se zohledňují také vaše karmická čísla, spolu s datem svatby (aby se to tzv. ,,nebilo“ dohromady). Podle Feng – shui je zase šťastným číslem pro vdavky číslo 8. Kdy osmička znamená symbol lásky, pevného svazku a porozumění. Také je zde ale zmínka o tvrdohlavosti.

Konec konců záleží hlavně na vás, aby jste s vašim datem uzavření sňatku byli spokojeni a měli jste z toho čísla dobrý pocit!

 
 

Přečtěte si více