Marriage Guide online

Menstruace o svatebním dnu: Co s tím?

Text: Lenka Zelnitiusová

Vybírání vhodné lokality, zkoušení svatební róby, výběr prstýnků, ochutnávka dortů i menu, schůzka s floristkou, vizážistkou a kadeřnicí. Co si budeme povídat, když vše zařizujete na vlastní triko, tak to není zrovna procházka růžovou zahradou. Vše musí být „tip-ťop“ a tak často zapomeneme na fakt, že ve stejný den očekáváte kromě vstupu do manželství i příchod měsíční periody. Jen málokterá nevěsta si chce svatbu komplikovat přítomností menstruace. Jak vyzrát na tuto ryze ženskou záležitost?

Menstruace o svatebním dnu: Co s tím?Zobrazit galerii (4)
Foto: Pixabay.com

Zvolit ideální termín, aby pasoval jak matrice, vybrané restauraci či zámeckému hotelu, tak svatebčanům, je opravdu oříšek. Natožpak ještě propočítávat jestli náhodou nebudete poctěna měsíční návštěvou. Pokud jste se krátce před svatbou dopočítala k tomu, že se vaše dny kryjí s vaší svatbou, nepanikařte. Poradíme vám, jak vzniklou situaci zažehnat a veselku si užít se vším všudy.

Antikoncepce

Menstruace o svatebním dnu: Co s tím?
Foto: Pixabay.com

Pokud užíváte antikoncepci, tak máte vyhráno. S antikoncepčními pilulkami si totiž můžete menstruační cyklus přizpůsobit na míru vašim potřebám. Je to pohodlné řešení i tehdy, když vám líbánky navazují na svatební den a vy se nechcete nechat omezovat. Během dlouhého letu, koupání v moři či oceánu vám oddálení periody oceníte. Postačí dál nerušeně užívat pilulky a vysadit je, nebo užívat ty neúčinné (záleží na druhu vaší antikoncepce), aby se plánované krvácení dostavilo.

Norethisteron

Ženy, které antikoncepci neužívají, mohou využít lék s názvem Norethisteron. Začíná se užívat tři dny před očekávanou menstruací a pokračuje se do té doby, až vám krvácení přijde vhod. Po vysazení se objeví cca v rozsahu dvou až čtyř dnů. Vydání léku je vázáno na lékařský předpis, proto s tím počítejte a včas si pro recept zaběhněte.

Jak to zvládnout s periodou?

Menstruace o svatebním dnu: Co s tím?
Foto: Pixabay.com

Je samozřejmě jenom na vás, zda si menstruaci prostřednictvím léků odkloníte nebo se rozhodnete menstruovat tak, jak jste zvyklá i ve svatebním. Jistější jsou v tomto směru tampony než klasické vložky. V parném počasí jsou navíc mnohem komfortnější. Počítejte však s tím, že pokud vklouznete do zdobné róby s vlečkou, tak intimní hygiena bude krapet náročnější.

Jak oddálit menstruaci bez hormonů?

Jednou z nejoblíbenějších potravinou na posunutí menstruačního cyklu je podle babských rad právě citron. Dále je to lékořicový prášek, koriandr nebo třeba meloun. Hodně pijte, cvičte a vařte bez pálivého koření.

Musíme však podotknout, že u těchto přírodních tipů není stoprocentní spolehlivost. Každá žena je jedinečná a každé tělo reaguje po svém. A je tak dosti pravděpodobné, že i po citronádě a pravidelném cvičení se menstruaci stejně nevyhnete.

Trápí vás nepravidelný cyklus?

Menstruace o svatebním dnu: Co s tím?
Foto: Pixabay.com
  • Máte rozházené hladiny hormonů a tak vlastně nikdy pořádně nevíte, kdy menstruace dorazí, protože na žádnou pravidelnost se spoléhat opravdu nemůžete? Neváhejte si zajít na gynekologii a s lékařem váš problém proberte. Na neočekávané překvapení tohoto typu není zvědavá žádná nevěsta, proto si i tento aspekt svého ženství pohlídejte. Vesměs se to řeší léky na úpravu cyklu. Tudíž si vždy spočítáte, kdy menstruaci můžete čekat.
  • Nechce se vám užívat hormony a spoléhat na chemii? Prokonzultujte s gynekologem vhodnost hormonální jógové terapie. Ta totiž pomáhá s mnohými ženskými obtížemi, a to ryze přirozenou cestou. Spoustu žen po celém světě pomohla nejenom navrátit pravidelný cyklus, ale také dopomohla k vytouženému děťátku.
 
 

Přečtěte si více