Marriage Guide online

Nápady na dárečky pro svatební hosty

Text: Michaela Vadová

Současným milým trendem je obdarovávat svatebčany. Kromě tradiční svatební výslužky s laskominami si ze svatby odnáší také speciální svatební dáreček. Máte chuť se zapsat do paměti všech hostů příjemnou symbolickou nebo naopak zcela originální maličkostí?

Nápady na dárečky pro svatební hosty

Vaše babička možná bude tvrdit, že je to zbytečné utrácení, ale ostatní svatebčané budou jistě velice mile potěšeni, pokud si z vaší svatby odnesou nějakou malou pozornost na památku, nebo výslužku. Není divu, že tento trend stále získává na oblibě a že každý pár hledá ten pravý nápad, jaký dárek pro svatební hosty vymyslet. Podívejte se na několik oblíbených tipů…

Kolik to bude stát

Kolik peněz zainvestujete do dárečků je samozřejmě na vás, ale mnozí se pustí do vlastní výroby originálních předmětů, nebo zrealizují dobrý nápad po svém za vynaložení menších nákladů. Často je klíčem právě dobrý nápad, nikoliv vysoké utracené částky.

Pochoutky pro hosty

Nejtradičnější pochoutkou na cestu bývají buď mandle v čokoládě, nebo malý balíček kvalitních belgických pralinek. Originálnějším nápadem jsou speciálně zdobené svatební perníčky, které mohou být ve tvaru srdíčka, nebo např. symbolizovat zvířecí příjmení novomanželů apod. Cukrovou polevou vykreslete svatební datum a drobná pozornost je na světě.

Vlastní etiketa

Svatební víno nebo jiný alkoholický nápoj s vlastní svatební etiketou si můžete nechat vyrobit na zakázku. Etiketu doplňte vlastními iniciály, datem svatby a také společnou fotografií. Další otázkou je volba velikosti vína. Můžete rozdávat klasické lahve, nebo v některých krajích již tradiční svatební minivína.

Pro mlsné jazýčky zvolte malé svatební čokolády, které ozdobí obal se jmény nevěsty a ženicha, fotografie nebo nějaký zajímavý citát či poděkování za účast (Např.: děkujeme, že jste dnešní den prožili s námi).

Něco na památku trochu netradičně

Čím dál oblíbenější součást svatby, kterou si každý může odnést domů na památku, tvoří svatební noviny. Více si o nich můžete přečíst zde. V krátkosti je můžeme popsat jako shrnutí zajímavostí, informací a fotek, které prozradí něco málo ze soukromí novomanželů.

K dalším originálním drobnostem patří – pro někoho možná překvapivě – svatební kapesníčky. Balíček papírových kapesníčků s nápisem pro maminku se rozdává budoucím tchýním jako vtipný dáreček ještě před obřadem.

Praktickým dárkem pro svatbu v horkých dnech jsou vějíře. Ty můžete opět originálně ozdobit nějakým nápisem – např. jmény novomanželů a datem svatby.

Památeční nádobí

Malované svatební talířky, svatební skleničky, ručně zdobené pohárky nebo panákové skleničky patří k dalším milým pozornostem pro svatebčany.

Další dáreček, který řadíme do kategorie památečního nádobí, je lžička nebo vidlička na dezert, jejíž rukojeť opět zdobí iniciály a datum. Každý ze svatebčanů svůj dárek najde přímo na svém místě a může jej s chutí využít.

Do každé rodiny

Do každé rodiny svatebčanů můžete věnovat malou květinku v květináči, kterou ozdobí originální vytištěná cedulka s poděkováním za účast na svatbě.

Na oblibě si získávají také svatební tužky, které využije každá domácnost. Místo nudných nápisů od výrobce se na ně nechává zlatým nebo jiným vybraným písmem napsat jména a datum svatebního dne.

Šikovné nevěsty vyrábí svatební magnetky, které později jako svatební vzpomínka zdobí rodinné ledničky.

Romantické duše zvolí zdobenou svíčku, která může být zabalena ve speciálním obalu, nebo na ni může být opět něco napsáno.

Náš tip:

Nezapomeňte ani na nejmenší účastníky svatby. Plyšové minidárečky jistě potěší každou dětskou duši.

 
 

Přečtěte si více