Marriage Guide online

Nápady pro vaše svatební noviny

Text: Michaela Vadová

Rozhodli jste se svatební hosty pobavit svatebními novinami a nevíte, co všechno se v nich mohou vaši přátelé a blízcí dozvědět? Máme pro vás spoustu inspirace, stačí si jen vybrat podle svého vkusu.

Nápady pro vaše svatební noviny
Foto: Allka.cz

Svatební noviny mají být plné informací, ale také vtipu. Jsou tou pravou záchranou pro ty, kdo na svatbě téměř nikoho neznají a tak trochu neví, jak začít. Čtení svatebních novin každého pobaví, naladí na svatební notu a zároveň snadno vytvoří konverzační téma pro přátele i poznávající se nově vzniklé příbuzné.

Na úvod

Žádné svatební noviny nezkazíte milým a vlídným úvodníkem nebo úvodním slovem. Protože se noviny stanou nejen zábavou, ale také předmětem na památku, přímo si říkají o zachycení základních svatebních údajů. Rozhodně se nebojte zvěčnit datum, případně hodinu svého slavnostního „ANO“, jména ženicha i nevěsty, připojit můžete i romantický citát, nebo kratší básničku.

Historie páru

Několik dat z historie vztahu budou jistě zajímat každého svatebního hosta. Pár může napsat, kdy jste se poprvé setkali, jak proběhlo seznámení, první rande, kdy spolu začali bydlet, datum zásnub i jak proběhla žádost o ruku v rodině nevěsty. Shrnutí dosavadního společného života může následovat smělé plánování a snění.

Fotky potěší

K nejoblíbenějším sekcím svatebních novin patří obrázková část s fotkami. Ženich s nevěstou vytváří koláž svých fotek od dětství, přes pubertu až po první společné fotky páru.

Náš tip:

Nebojte se zajímavých koláží a doplňování obličeje ženicha a nevěsty např. ke známým postavičkám. Vytvoříte milé kreslené vtipy, které si můžete „ušít na míru“.

Užitečné informace

Do svatebních novin můžete vtipně zpracovat informace o průběhu večera. Nebojte se seznámit svatebčany se svatebním menu, případně s programem svatební zábavy. Máte-li v programu večerního veselí nějakého hosta (bublinovou show, barmana apod.), můžete jej v krátkosti představit. Máte-li chuť rozepsat pravidla nebo další informace např. o odvozu ze svatby, o ubytování svatebčanů či o nabídce večerního rautu, máte možnost.

Pro zábavu

Svatební noviny mají být především pro pobavení. Proto vytvořte nebo na webu vyberte vtipné texty, týkající se manželství, partnerství a svateb. Do novin můžete vložit svatební vtipy, ale také klasické pověry, tradice, zvyky apod. Každého zaujme vložený horoskop, který si případně můžete trochu poupravit. Oblíbený je také partnerský horoskop novomanželů. Mezi zajímavosti můžete zařadit klasické informace – názvy svateb podle výročí, vyznání lásky v několika jazycích apod. Nezapomeňte, že svatební noviny musí zaujmout pestré věkové spektrum svatebních hostů.

Svatební noviny mohou vybízet mimo jiné vybízet k různým zábavným aktivitám. Můžete připravit křížovku, labyrint, osmisměrku nebo jinou hádanku k vyluštění. Některé páry připravují speciální stránku s fotografií roztříštěnou do mnoha kousků ve formátu puzzle.

Možnost sblížení

Na velkých svatbách tento bod nelze zrealizovat, ale na menších svatbách můžete ve svatebních novinách stručně představit jednotlivé svatebčany. Podle fotografií a krátkého povídání se tak snadno rozpoznají rodinní příslušníci. Tento bod usnadní komunikaci a pomůže k příjemnější rodinnější atmosféře.

Počet

Opět záleží pouze na přání novomanželů, kolik výtisků speciálních novin rozdají. Buď se noviny darují každému, do dvojice, někomu stačí udělat několik výtisků a noviny nechat kolovat během oslavy.

 
 

Přečtěte si více