Marriage Guide online

Nejčastější chyby při organizaci svatby

Text: Pavla Růžičková

Pokud vám hned v úvodu můžeme dát jednu radu, nechte si veškeré detaily svatby pro sebe až do doby, kdy bude vše zařízené, jen tak vám do toho nebude nikdo mluvit. K tomu je nejlepší pořídit si svatebního koordinátora. Pokud totiž sdělíte svou představu svým blízkým o svatbě, začnou se objevovat různá ale a co kdyby. Příbuzenstvo a kamarádi fungují jako dobře sehraná tichá pošta s lavinovým efektem nakonec. Nenechte se vést tetičkami a kamarádkami, dělejte to podle sebe. Nikdo se nenaštve dopředu, že nebyl pozván, nebo se někdo nerozhodne nepřijít, protože jiného nesnáší. Odpadnou spory svědků i družiček a neriskujete doma tichou domácnost.

Unáhlený výběr a nákup

Stanovte si svatební rozpočet, ale počítejte s rezervou. Ono je to vážně všechno dost drahé. Také nepodléhejte rychlému impulzivnímu výběru. Pak vás může mrzet, že mají někde lepší šaty, svatební cukroví nebo výzdobu, a ještě je navíc za poloviční cenu. Než začnete cokoliv podepisovat, vše si rozmyslete. Možná nakonec třeba polovina hostů nepřijede, bude třeba méně jídla, dekorací i menší místnost. Vše si raději nejprve sepište, porovnejte, spočítejte a až si budete jistí skutečně nejlepší cenou za všechny věci a služby, podepisujte. I zde se hodí svatební koordinátor se zkušenostmi a kontakty. Pak klidně můžete za ušetřené peníze jet na líbánky.

Zrušte přesuny a omezte je na minimum...

Čím méně svatebních přesunů bude, tím méně pak nastane organizačních zmatků a protažených obličejů. Navíc ušetříte čas i finance za dopravu. Dokonalé místo obřadu musí mít blízko místo na focení, super restauraci pro hostinu a hotel pro hosty na ubytování. Než nacpete všechny svatební hosty do auta, abyste se vždy přesunuli z toho úžasného místa na jiné super místo, přijdete o nervy, drahocenný čas i skvělou náladu. Prostě si to usnadněte, jak to jen jde a rovnou si vyberte svatební místo se vším dohromady!

Ať se hosté baví!

Nejčastější chyby při organizaci svatby

Svatební zábava hostů je důležitá, ale nechte také hosty bavit se podle jejich představ. Jsou totiž mezi nimi i ti, kteří organizované hry a zábavu opravdu nesnáší. Pár svatebních her a zvyků jistě zařadit můžete, ale nedělejte z toho povinnou zábavu. Svatební den je čas se pořádně uvolnit, v klidu si popovídat a zatancovat si. Pokud se hosté dobře baví i sami od sebe, raději zapomeňte na program a zapojte se do volné zábavy. Opět je na místě svatební koordinátor. Když bude zábava naopak upadat, dokáže něco rychle vymyslet.

Živá nebo reprodukovaná hudba

Nejčastější chyby při organizaci svatby

Živá hudba je podle mnoha názorů základem neformální svatební zábavy, jde ale spíše o názor starších. Můžete využít i variantu oblíbené hudby z reproduktorů nebo pozvat svatebního DJ. Přihlédněte k počtu hostů a nejpravděpodobnější atmosféře, ať můžete rozproudit zábavu mezi lidmi, kteří se mezi sebou příliš neznají, to není snadné. Jiný styl hudby bude vyhovovat babičce a jiný kamarádům. Je třeba, aby si snoubenci předem ujasnili, jaký bude styl svatby. S hudebníky si můžete svatební repertoár dohodnout a oblíbené melodie mohou zaznít v pravý čas, nebo nechat na hudebnících, aby sami odhadli, která hudba hostům vyhovuje. Stejně tak citlivě může reagovat i svatební DJ, který může navíc celým večerem provádět, jako moderátor - na toho nezapomínejte! Vždy ale nezapomínejte na to, že se máte o svatebním dni hlavně bavit.

 
 

Přečtěte si více