Marriage Guide online

Originální tipy na dárky za pět minut dvanáct

Oblečení máte přichystané, proslov umíte i pozpátku, vše je zdánlivě připraveno. Pro ty z vás, kteří ale zapomněli na to nejpodstatnější, přinášíme pár tipů na originální last minutové svatební dary.

Originální tipy na dárky za pět minut dvanáct

Operujme s tím, že je noc a obchody už jsou zavřené. Máte tedy tři možnosti. Jednak můžete zítra po cestě udělat nálet na nejbližší obchod. A pokud nežijete zrovna na náměstí Republiky, pravděpodobně půjde o obyčejný supermarket nebo čínskou večerku. Co tedy z bohatého sortimentu vybrat? Žvýkačky, noviny nebo snad zubní kartáček? Jednotlivě by šlo samozřejmě o celkem ubohé prezenty, ale pokud zapojíte fantazii, můžete ze šlamastiky ještě vybruslit poměrně se ctí.

Manželská KPZka

Doma najděte krabici od bot a polepte ji pěkným balicím papírem. Povedlo se? Gratulujeme, právě se díváte na vaši Manželskou krabici poslední záchrany! Obsah je už teď čistě na vás. Můžete ji naplnit čokoládou, která zažene potenciální deprese novopečené manželky, čajovými svíčkami pro zažehnutí romantiky, pár kondomů taky nic nezkazí. Navrch pak můžete položit noviny. Třeba si jednou v rámci nostalgického vzpomínání manželé rádi počtou, co dělala Iveta Bartošová a prezident Zeman v jejich velký den.

Pokud ovšem máte neblahé tušení, že zítra půjde vše ráz na ráz, a jakákoli zastávka je pro vás nereálná, budete si muset poradit z tepla domova. Takže nastartujte počítač, protáhněte prsty a jdeme do toho!

Nevyčíslitelné zážitky

I když je to asi trochu nouzovka, neříká se nadarmo, že nejdůležitější v životě jsou krásné zážitky. Také se samozřejmě povídá, že zážitky za peníze nekoupíte, to ovšem ve vašem případě není naštěstí tak docela pravda. Seskok padákem, luxusní večeře, pobyt v lázních... to vše a mnohem víc můžete vašim přátelům dopřát během několika kliknutí. Voucher pak už jen vytisknete na pěkný papír a voilà – rázem vás všichni svatebčané budou mít místo za ignoranta za nápaditého kreativce!

Umělecká koláž

Pokud jste navíc opravdu kreativní (popřípadě šetřiví), a jste navíc hrdým vlastníkem lepidla a nůžek, nic nepotěší víc, než opravdový dárek od srdce. Zkuste si natisknout pěkné fotky (myšleno se svatebním párem, obraz s lachtánky a štěňátky by asi moc bodů nezískal) a vyrobte originální koláž! Stříhejte, lepte, popisujte – pokuste se být vtipní. Fantazii se meze nekladou. A pokud na vaše veledílo obětujete i jeden výtisk Cosmopolitanu nebo Maxima, výsledný produkt si jistě najde čestné místo v domácnosti páru.

Spisovatelem snadno a rychle

Jak už tomu tak v životě bývá, ti s přirozeným talentem to budou zase jednou mít o něco snazší. Ale i pokud nejste zrovna Hamingway, napsat krátkou povídku by měl zvládnout snad každý. Jen opět pozor, ať nesklouznete k nostalgickému utápění se v rádoby poetických monolozích. Prožívali jste s některým z budoucích manželů začátky jejich vztahu? Nebo jste je dokonce dali dohromady? Hoďte to na papír! Koneckonců – proč darovat nový mixér, když recyklovat vzpomínky je tak snadné a především v 99 procentech úspěšné.

Money, money, money

Asi to všichni znáte. Voňavka, která smrdí jako kanál, svetr, který má na prsou umě vypletený obrázek štěněte, náušnice, ze kterých budete mít po pár dnech nošení uši vytahané jako slon africký... to všechno jsou věci (většinou od prarodičů), při jejichž rozbalení si říkáte – kdyby mi radši dali peníze!

Občas je pravda lepší neosobní dárek, než něco, co ihned skončí v šuplíku „poslat dál“. Přesto – obálka s nadpisem „Do začátků“ se bude na stole vedle načančaných balíků asi vyjímat dost těžko. A zde opět pomůže nejlepší přítel moderního člověka – Google! Na internetu totiž najdete neuvěřitelné množství návodů, jak vkusně zabalit hotovost. Tak co, jak jste na tom s origami? Nebo jste skončili u večerníčkovské čepice? Jen malý tip na závěr – pokud v pracovním postupu naleznete bod: „...a poté do půlky nastřihněte,“ vyberte si radši jinou skládačku.

Risk je zisk!

A máme tady poslední nouzovku. Pokud je vám i tak trapné dávat peníze, skočte do trafiky naproti a vsaďte sportku. Zaškrtnout můžete čísla, která mají pro nastávající pár nějakou symboliku. Data narození, jejich seznámení, určitě by nemělo chybět ani datum jejich svatby. A s trochou štěstí si vaši přátelé přijdou i na pár stovek. Jen nedej bože, aby snad vyhráli jackpot! Návštěvu v jejich luxusním sídle byste si asi moc neužili, když by se vám hlavou pořád honily myšlenky, že tohle všechno mohlo být vaše. A pokud za pár dní po svatbě obdržíte mírně otrávený telefonát s tím, že tiket vašim přátelům nevynesl ani floka, prostě jen s úsměvem odvěťte: „Ale prosím tě, víš snad, co se říká? Neštěstí ve hře...“

 
 

Přečtěte si více