Marriage Guide online

Pózy pro svatební focení

Text: Michaela Vadová

Jaké jsou nejoblíbenější svatební pózy, které vypadají skvěle na fotkách a jsou nadčasové? Chcete si při focení užít také zábavu a pobavit i svatební hosty? Podívejte se na naše tipy a domluvte se se svým svatebním fotografem na společných nápadech.

Pózy pro svatební focení

Samozřejmě si můžete nechat poradit, nebo nechat fotografa, ať vás vede. Přečtěte si výčet póz, které patří k nejoblíbenějším u svatebních fotografů.

Novomanželé v prázdné ulici

Novomanželé a horizont prázdné ulice nebo jiného zajímavého panorama – to je základní prostředí oblíbené pro svatební focení. Pár se chytne za jednu ruku a jakoby se opře do druhé strany s nataženou druhou rukou. Další variací je změna pózy – pár se drží za obě ruce a dívají se na sebe, nebo se líbají.

Architektura a krajina

V pozadí zamilovaného páru může být buď zajímavá krajina, nebo město či nějaká památka. Moderní jsou i fotografie využívající zajímavého tvarosloví architektury – zajímavé či netradiční budovy, ulice či uličky.

Jeden z páru

Další oblíbenou pózou je tato: pár má mezi sebou vzdálenost asi kolem pěti metrů. Ženich se dívá přímo do objektivu a nevěsta se soustředí naopak na ženicha. Fotografie je zaostřená tak, že nevěsta splyne s pozadím (avšak nezanikne) a vynikne ženich. Obměnou může být totožná póza, ale nyní se ženich jakoby ohlíží na svou nevěstu, která je na fotografii hlavní.

Podobně můžete vytvořit i skupinku – dámskou či pánskou – kdy hlavní zaostřenou osobou bude nevěsta či ženich a ostatní budou jemně umělecky rozmazaní.

Živý plot či příroda a schodiště

Zelené pozadí vnáší do fotografie život i příjemnou atmosféru. Obejměte se u živého plotu či u jiného přirozeného zeleného prostředí. Pokud nenajdete živý plot, stojí za to se vyfotit alespoň u běžného – avšak zajímavého plotu, nebo u zdi se zajímavou texturou.

Další báječnou možností je focení na schodech. Jednak zde krásně vyniknou šaty nevěsty, která může sedět buď dole - nebo nahoře a na opačném konci si sedne ženich – jakoby natočený k nevěstě. Zajímavé jsou také fotografie dvojice sedící na prázdném schodišti (což může být na veřejném prostranství problematické).

Odraz

Velmi zajímavé jsou fotografie – např. u vyleštěné výlohy, kdy kromě novomanželů vynikne na fotce i jejich krásný odraz ve skleněné ploše.

V kruhu

Fotograf leží na zemi a skupinka se nad něj nakloní v kruhu, nebo naopak – svatebčané si lehnou hlavami k sobě do kruhu. Fotograf může vyšplhat na větev, či fotit z balkónu.

Polibky a pusinky

V této části se zapojují družičky, družbové, svědkové i přátelé. Družičky mohou nevěstu políbit na tvář – každá z jedné strany, nebo jí polibek alespoň symbolicky poslat. Problematické nebo naopak vtipné bývá focení ženicha, kterému má polibek věnovat pánská část svatebčanů. V těchto skupinkách můžete zkusit také focení vtipných obličejů nebo pózy jako akční agenti či agentky.

Hop

Fotograf jednoduše odpočítá váš společný skok nebo výskok. Podobně se fotí také vyhazování nevěsty či ženicha do vzduchu.

Ona a oni + ony a on

Další póza vyžaduje trochu síly. Všichni muži mohou na rukou – či jakoby v náručí nést nevěstu a opačně – družičky a dívky mohou na rukou a v náručí nést ženicha.

Milostný záklon

Další oblíbená póza je zaklonění nevěsty ženichem do taneční pózy v záklonu či téměř mostu. Nevěsta může přizvednout jednu nohu, aby póza působila ještě elegantněji. Záklon může doplnit i vášnivý polibek.

Pohled přes rameno

Při této póze se ženich otočí zády k fotografovi a svůj pohled do fotoaparátu zaměří nevěsta – ta podle velikosti má na fotografii vidět celý obličej, nebo pouze uhrančivý pohled očí… Při fotografování objímá svého manžela, ale hlavní soustředění je na její krásné oči.

 
 

Přečtěte si více